$
תקשורת

הסכם הבנות בבזק בינלאומי: כלל העובדים יחזרו מחל"ת, הנופש השנתי ייערך בישראל

כ-130 עובדי החברה יחזרו מהחל"ת עד ל-1 ביוני ויקבלו מענק חד פעמי. נופש החברה שתוכנן להתקיים בחו"ל יבוטל ובמקומו יחולקו לעובדים שוברים לאתרי נופש מקומיים לעידוד התעשייה; תקציב הרווחה יוקטן ב-1.4 מיליון שקל

אביאור אבו 15:1227.05.20

ההסתדרות, ועד עובדי בזק בינלאומי והנהלת החברה, הגיעו היום (ד') להסכם חדש שיאפשר לחברה להתמודד עם השלכות משבר הקורונה.

 

 

על פי ההסכם, כ-130 עובדי בזק בינלאומי שהוצאו לחל"ת או לחופשה יזומה, מתוך כ-1,500 עובדים, ישובו לעבודה סדירה עד ל-1 ביוני. כל תנאי ההעסקה, היקפיה ושעות העבודה כפי שהיו ערב התפרצות הקורונה, יישמרו. החברה תקצה סכום של 389 אלף שקל שיחולק כמענק חד-פעמי לכל העובדים שישובו לעבודה פעילה.

 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ו רן גוראון מנכ״ל פלאפון יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ו רן גוראון מנכ״ל פלאפון צילומים: אורן כהן,יונתן בלום

 

 

בנוסף, הוסכם כי יבוטל נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בברלין, ובמקומו יחולקו לעובדים שוברי נופש לאחת מרשתות בתי המלון, אותם הם יוכלו לנצל באופן עצמאי, בתוך תחומי ישראל. סעיף זה הגיע בהתאם להנחיות של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לוועדי העובדים, לפיו יש לבצע את כל הנופשים, הכנסים, הסמינרים וההשתלמויות ב-2020-2021 רק בארץ, על מנת לחזק את ענף התיירות המקומית.

 

נציגות העובדים הסכימה כי סעיף הנופש בתקציב הרווחה של החברה לשנת 2020 יוקטן ב-1.4 מיליון שקל. לכלכליסט נודע שסעיף זה עומד על סכום של כ-8.7 מיליון שקל בשנה. על פי ההסכם, סכום זה או חלקים ממנו יושבו לתקציב הרווחה של החברה בשנה הבאה, בהתאם לעמידת החברה ביעדיה הכספיים.

 

את המו"מ להסכם ליוו פרופ' ירון זליכה ועו"ד מיכל הראל ממשרד אורנה לין המייצגים את העובדים, ועו"ד ירון לסטרל ממשרד אשר חלד המייצג את ההנהלה. מטעם החברה הוביל את המו"מ סמנכ"ל משאבי אנוש צביקה אברמוביץ.

לימור ליברמן לביא יו"ר ועד בזק בינלאומי לימור ליברמן לביא יו"ר ועד בזק בינלאומי

 

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק יקי חלוצי, מסר: "אני שמח על כך שיחד עם החברה נחזיר את אחרון העובדים שהוצאו לחל"ת בשל משבר הקורונה, עד לתחילת שבוע הבא - וגם הגענו הסדר לפיצויים בגין הנזק הכספי שנגרם להם. בבזק בינלאומי אנחנו מובילים יחד יחסי עבודה טובים, והודות לשיתוף הפעולה הזה יש לחברה ולעובדים חוסן להתמודדות עם משברים".

 

מנכ"ל בזק בינלאומי, רן גוראון, מסר: "בעת בה משבר הקורונה יצר אתגרים משמעותיים במשק הישראלי, והביא לסיכונים שילוו אותנו גם בהמשך השנה, אני שמח כי הגענו לכדי הסכם השומר על עובדינו ועל חוסנה של החברה".

 

יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, לימור ליברמן-לביא, מסרה: "משבר הקורונה יצר לכולנו אתגרים הן ברמה האישית והן המקצועית. לכל אורך התקופה היה חשוב לנו לוודא כי זכויות העובדים שיצאו לחל"ת ישמרו, כמו גם להבטיח את חזרתם לעבודה באופן מלא".

x