$
30 דקות

30 דקות או פחות

"יש עלייה דרמטית בתקיפות האקרים, שתוקפים בלי רחמים ובלי מצפון"

דני ברן, שייסד את מחלקת הגנת הסייבר בצה"ל, מספר איך אוטוריו, הסטארט-אפ שהקים, מתמודד עם הקורונה, על הלקוחות שנעלמו, אלה שהתמודדו עם איומים וגם על היתרונות של השינויים שכפתה עלינו המגפה

שירות כלכליסט 15:0718.05.20

תא״ל (במיל) דני ברן היה בצמתים המרכזיים בהפיכה של צה"ל לאחד הצבאות המובילים בעולם בכל מה שקשור בסייבר. הוא שירת ב-8200, ייסד את מחלקת הגנת הסייבר ביחידת התקשוב והיה ראש חטיבת ההתעצמות. בקיצור, הוא כבר ראה ושמע דבר או שניים בתחום, ועדיין הוא לא ציפה להתנהגות ההאקרים בזמן משבר הקורונה: "ההאקרים תוקפים בלי רחמים ובלי מצפון ויש עלייה דרמטית בתקיפות. בבריטניה תקפו בתי חולים עם דרישות כופר, בשיא המגפה, כולל תקיפה של מכונות. זה דבר שלא נשמע כמוהו. בסדר, אתה תוקף חברה או בנק ומבקש כופר - אבל בי"ח? כשאתה יודע שאנשים מתים?".

 

 

 

ברן, מנכ"ל וממייסדי חברת הסייבר אוטוריו, מספר כי יש לקוחות שפשוט נעלמו - לא בגלל האקרים, אלא בגלל המשבר: "אחת מחברות הרכב הגדולות בעולם שטיפלנו בה פשוט סגרה את המפעלים. מצד שני יש תעשיות שחייבות להמשיך לעבוד, כמו מזון ותרופות". ובתעשיות האלה מוצאים את עצמם עתה תחת התקפות.

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן 

 

ברן מוצא גם זווית חיובית באחד השינויים שכפתה עלינו המגפה: "אם בעבר הייתי מציע למשקיע פוטנציאלי או לשותף שניפגש בסקייפ או זום הוא היה נורא נעלב. ואם הייתי צריך לקיים פגישות בלונדון, בפריז ובווינה באותו שבוע הייתי חוזר לארץ מותש. היום זה פשוט ברור לכולם ואני יכול להתחיל את הבוקר בפגישה עם מישהו מיפן ולסיים בערב בפגישה עם מישהו מארה"ב".

 

דני ברן דני ברן צילום: רוני פרל

 

 

בראיון בפודקאסט "30 דקות או פחות" מספר ברן על המהפכה שעבר הצבא בתחום הסייבר, על האתגרים שחווה היום כמעט כל סטארט-אפ בתהליכי שיווק ומכירות מרחוק, אתגרי כוח אדם וגיוס כסף ומסביר איך משלבים הגנת סייבר ברצפת הייצור של מפעלי תעשייה.

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

 

 

x