$
הייטק והון סיכון

קרן לייטספיד גייסה 4 מיליארד דולר

את הכסף גייסה קרן ההון הסיכון האמריקאית בשלוש קרנות שונות שישקיעו בחברות בשלבים ראשונים. לחברה משרדים בישראל והיא מנהלת כיום הון של 10.5 מיליארד דולר

מאיר אורבך 08:3819.04.20

קרן ההון הסיכון האמריקאית "לייטספיד" גייסה קצת מעל ל-4 מיליארד דולר בשלוש קרנות שונות, אשר ישקיעו בחברות דומות ובחברות בשלבים ראשונים. לייטספיד היא אחת הקרנות הפעילות בישראל כיום. לחברה משרדים בישראל עם שלושה שותפים פעילים: דויד גוסרסקי, יוני חפץ וטל מורגנשטרן.

"אנחנו עורכים, לא כותבים", אמרה ניקול קין, שותפה בלייטספיד. "התפקיד שלנו הוא לא לחזות את העתיד בעצמנו, אלא לזהות את אותם היזמים החיצוניים שעושים זאת, ולתמוך בהם בכל דרך כשהם עושים את העבודה של בניית העסקים משני הענפים של המחר".

יוני חפץ, לייטספיד יוני חפץ, לייטספיד

 

הקרן שהוקמה לפני כ-20 שנה השקיע ביותר מ-400 חברות בכל העולם, כולל Snap, Nest, Nutanix, AppDynamics, MuleSoft, OYO, Guardant, StitchFix ו-GrubHub. לייטספיד מנהלת כיום הון של כ- 10.5 מיליארד דולר

 

טל מורגנשטרן, לייטספיד טל מורגנשטרן, לייטספיד

 

לצד הגיוס של לייטספיד גם קרן NFX של גיגי לוי הכריזה במהלך החג על קרן חדשה של 20 מיליון דולר אשר תשקיע כ-1-2 מיליון דולר בחברה, כאשר צוות הקרן מבטיחלהחזיר תשובה מהירה לכל יזם שלא תיארך על 9 ימים לתשובה סופית וימים ספורים לתשובה ראשונית. הקרן הקצתה זמן של כ-10 ימים להגשת הבקשות לקרן החדשה שנקראת FAST.

 

הקרן פועלת בישראל החל משנת 2006 והשקיעה בעשרות חברות ישראליות, ורשמה אקזיטים בחברות כמו סולאראדג', דאטורמה, אקסטרים איי.או, ,אלומה ופיירגלאס. יוני חפץ: "לייטספיד מחוייבת לישראל, אנחנו השקענו ונמשיך להשקיע ביזמים ישראלים באופן קבוע, ללא קשר למצב שוקי ההון ולא רק ב"זמנים הטובים", זה טיבן של השקעות הון סיכון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x