$
30 דקות

30 דקות או פחות

"צריך שנת חורף - להקפיא את כל ההוצאות וההכנסות למשך הסגר"

היזם סער וילף קרא לסגור את בתי הספר ולחבוש מסיכות שבועות לפני שהממשלה פעלה בכיוון. עכשיו יש לו הצעה איך להתמודד עם המשבר הכלכלי

שירות כלכליסט 12:5905.04.20

 צריך לסגור את בתי הספר, לחלק מסיכות בחינם לכל האזרחים, לשטוף ידיים היטב עם סבון כמה שיותר - אלה חלק מההמלצות שפירסם סער וילף בסוף פברואר, שבועיים לפני שהמדינה החליטה להשבית את הלימודים בבתי הספר ובאוניברסיטאות וכחמישה שבועות לפני ההמלצה לחבוש מסיכה בכל יציאה מהבית.

 

 

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

  

וילף הוא לא רופא, אלא איש דאטה, יזם, משקיע - וגם שחקן פוקר. האקזיט הראשון שלו היה עם חברה שמכר לפייפאל תמורת 170 מיליון דולר, ומאז רשם אקזיטים מרשימים עם סופרסוניק, קלאריטי ריי, קרוס ווייז ורדהיל, וחוץ מזה הרוויח כמיליון דולר בטורנירי פוקר לאורך השנים ("אבל היו גם הפסדים", הוא מדגיש). בחודשיים האחרונים הוא החליט להתמקד באתגר הקורונה. הוא אוסף מידע ונתונים על התקדמות המחלה ויש לו תוכנית שמציעה טיפול למשק.

 

סער וילף. "הסגר יוצר העברת הון בלי היגיון כלכלי מאחוריה" סער וילף. "הסגר יוצר העברת הון בלי היגיון כלכלי מאחוריה" צילום: אוראל כהן

 

 

לפי וילף, מדינות צריכות להקפיא את כל החוזים למשך תקופת המחלה, כך שאנשים לא יצטרך לשלם שכירויות ומשכנתאות וככה יצליחו לשרוד את התקופה. סוג של שנת חורף דובית עד תום התקופה הדובית של הכלכלה. "במשך הזמן שאנחנו בסגר מקפיאים את כל החוזים", הוא מסביר. "לא מקבלים משכורת, אבל לא משלמים שכר דירה, ריבית על הלוואות - כל ההוצאות וההכנסות הקבועות מוקפאות למשך זמן הסגר. כל מה שאנשים צריכים לדאוג זה רק שיהיה להם מספיק אוכל, ואם למישהו יש בעיה עם זה - המדינה תוכל לעזור".

 

לדברי וילף, אחת ההשלכות של ההגבלות השונות היא תהליך מאוד אקראי של העברת הון, בלי היגיון כלכלי מאחוריה: "אנשים מתחילים לחפש עבודות לא רלוונטיות ועסקים שנרצה בעתיד נסגרים בלי סיבה. מישהו שההכנסה שלו היא מהשכרת דירות, עובד מדינה או עובד מוגן אחר מקבל בתקופה הזו הכנסה קבועה ואחרים, שהתרומה העתידית שלהם למשק זהה, נתקעים בחובות. שנת חורף תעצור את זה. כשהכלכלה תתחיל להתאושש אפשר יהיה להחזיר את החוזים בהדרגה".

 

בראיון בפודקאסט "30 דקות או פחות" מסביר וילף איך תעבוד התוכנית, מתי התחיל להיערך מראש לקורונה ומה האפקטיביות של תוספי תזונה במאבק במגיפה.

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 


מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x