$
IT

פרסום ראשון

מהיום: אמדוקס מאפשרת לעובדיה לעבוד יום בשבוע מהבית

היוזמה החדשה מכונה Teleworking והיא תחול על כמעט כל 30,000 עובדי ענקית התוכנה בארץ ובעולם. "זהו שלב בדרך לשיפור האיזון בין חיי העבודה שלך", כך נכתב בהודעה שנשלחה לעובדים

בילי פרנקל 13:3505.02.20
עשרות אלפי עובדי אמדוקס בישראל ובעולם קיבלו הודעה עם בשורה מההנהלה: החל מהיום (ד') תאפשר חברת התוכנה והשירותים לכל העובדים אפשרות לעבוד יום בשבוע מהבית. כך נודע לכלכליסט. במכתב ששלחה היום סמנכ''לית משאבי אנוש, יהודית ימפולסקי, לכל עובדי החברה בארץ ובעולם, צוין כי היא שמחה להציג לעובדים את טלוורקינג (teleworking) - האפשרות לעבוד מהבית עד יום בשבוע. עוד צוין כי "זהו שלב בדרך לשיפור האיזון בין חיי העבודה שלך, שאנחנו יודעים שחשוב לך, תוך התמקדות במתן תוצאות עסקיות".

עם זאת, נכתב כי ייתכן שלא כל העובדים ייהנו מההטבה החדשה. כפי שצוין: "מכיוון שיש לנו דרישות עסקיות מגוונות וחובות לקוחות, היישום יהיה שונה ביחידות ואזורים, וייתכן כי עובדים מסוימים לא יוכלו לעבוד מהבית. אנא דבר עם המנהל שלך בכדי להבין כיצד זה חל עליך". לגבי סייג זה, מדובר בניסוח משפטי שנוגע למקרים מאוד ספציפיים בחו"ל בהם עובדים שלוקחים חלק בפרויקט מסויים (לדוגמה AT&T) חייבים לעבוד ביום מסוים בשבוע מהמשרד ואז את היום הזה הם לא יכולים לבחור. אך בישראל סייג זה לא תקף.

כך עשויה להיראות שגרת העבודה של עובדי אמדוקס יום בשבוע כך עשויה להיראות שגרת העבודה של עובדי אמדוקס יום בשבוע צילום: שאטרסטוק

 

החברה מעסיקה 5,000 עובדים בישראל וכ-25,000 עובדים בעולם. בחברה ציינו כי המהלך לאחר מחקר מעמיק של צרכי העובדים וניתוח של שוק העבודה העתידי, וכי ההחלטה נמצאת בהלימה למהלך כולל של קידום איזון בריא יותר בין עבודה לשעות הפנאי ונובעת מרצון להרחיב את היוזמות לקידום קיימות בחברה. עוד מציינים שם, כי ממשאלים שנעשו בקרב עובדי הקבוצה ברחבי העולם, עלה באופן מובהק כי האפשרות לגמישות בעבודה, יוצרת תחושות חיוביות באשר ליחסים עם הממונים, מפתחת מחויבות גבוהה של העובדים למקום העבודה ושביעות רצון כללית גבוהה יותר.

 

שוקי שפר, מנכ"ל קבוצת אמדוקס, מסר כי "זהו מהלך חשוב עבור חברה בסדר גודל שלנו, המגיע לאחר ניתוח של שוק העבודה הגלובלי וכחלק ממחויבות ארגונית לשים את העובדים שלנו במרכז ולפעול לטובתם. אנו בוחנים כל העת כיצד ניתן לשפר את חווית העובד, את רווחתו ואת סביבת העבודה. אנו מאמינים שהיכולת לבחור יום עבודה מהבית יש בה כדי לקדם אותנו כמעסיק בכל המישורים הללו. כחברת הייטק הנדרשת גם כל העת להעמיד רף חדש לחדשנות, זה אף יקדם יצירתיות ורעננות מחשבתית. ומעבר לכל אלו, למהלך זה ישנן השלכות לא מבוטלות הקשורות בשמירה על איכות הסביבה, במיוחד בשווקים בהם יש לנו אלפי עובדים כמו בישראל".

 

מתן אפשרות לעובדים לעובד מהבית היא מגמה שהתרחבה בעשור האחרון ברחבי העולם, עם התפתחות האמצעים הטכנלוגיים שמאפשרים לעובדים להתחבר מרחוק. לפני נתונים שפורסמו בשנת 2017 בכלכליסט, בארה"ב למעלה מ-60% מהמעסיקים מאפשרים זאת, לעומת 20% ב-1996. בישראל, בין 2015 ל-2018 חלה עליה של 45% במספר העובדים שמבקשים לעבוד מהבית, לפי נתונים של אתר Alljobs.

 

עם זאת מגמה זו החלה להיעצר בשנים האחרונות, כאשר ארגונים וחברות שונות שאפשרו לעובדים לעבוד מהבית - חזרו בהן ואסרו זאת. בין אלו נמנית יאהו, שהחליטה כבר בשנת 2013 לבטל את האפשרות לעבוד מרחוק, כמו גם רדיט, בנק אוף אמריקה ו-IBM. כיום, לפי מחקרים שונים, נטען כי דור המילניום מעדיפים לעבוד במשרד. במקביל לכך מתקיים פיילוט שעות נוספות מהבית בשירות המדינה בישראל, במסגרתו נציב שירות המדינה והממונה על השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר הנחו את משרדי הממשלה לתגמל הורים לילדים על שעות עבודה נוספות מהבית.

 

אמדוקס היא חברה גלובלית שנסחרת בנאסד''ק עם הכנסות של יותר מ-4 מיליארד דולר בשנה. היא הוקמה לפני יותר מ-35 שנה כחברת סטארט-אפ שעסקה בפיתוח מערכות מחשוב עבור חברות למדריכים מסווגים ("דפי זהב"). כיום, היא מהמובילות בעולם למערכות תוכנה ושירותי IT עבור חברות תקשורת ומדיה בכל הגדלים.יש לה יותר מ-350 לקוחות, יותר מ-200 שותפים ויותר מ-80 פרויקטים משמעותיים כל רבעון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x