$
חדשות טכנולוגיה

מג'יק ליפ משנה כיוון: ממקדת את מוצריה לשוק הארגוני

חברת המציאות המוגברת, שמשקפיה לא הצליחו להימכר כפי שציפתה, הודיעה שמעתה היא משיקה אותם בגרסה שמיועדת לשימוש עסקי. עם זאת ההבדלים בין שתי הגרסאות זניחים וניכר שמדובר במהלך עסקי יותר מאשר טכנולוגי

שירות כלכליסט 19:5311.12.19

מג'יק ליפ הודיעה אמש (ג') שהיא תציע את משקפי המציאות המוגברת שלה גם ללקוחות עסקיים תחת שם חדש. ה-Magic Leap One Creator Edition, שהושק באוגוסט האחרון, יוחלפו במג'יק ליפ 1, שיימכרו תמורת אותו המחיר - 2,295 דולר.

 

המהלך מגיע לאחר שבשבועות האחרונים החלו להופיע סימני משבר בפעילות של מג'יק ליפ. בשבוע שעבר אף התברר שהחברה החלה לפטר עובדים ושהיא פספסה לגמרי את יעדי המכירות של משקפי ה-AR. החברה מכרה כ-6,000 ערכות במקום ה-100 אלף שהעריכה בתחילה. 

ערכת המשקפיים של מגי'ק ליפ ערכת המשקפיים של מגי'ק ליפ צילום: אתר מג'יק ליפ

 

מנהל המוצר הראשי של מג'יק ליפ, עומר חאן, אמר שהמשקפיים החדשים מכילים "מספר עדכונים קטנים". עם זאת, המוצר החדש נראה זהה לדגם הישן, ועל פניו אין הבדלים משמעותיים בין העיצוב והאופטיקה של שתי הגרסאות, כולל שדה הראייה ואיכות הצפיה הכללית.

 

מג'יק ליפ עושה גם מתאמצת מאוד כדי להימנע מלקרוא למשקפיים החדשים - "הדור הבא", או אפילו לכנות את הדגם החדש כ"עדכון משמעותי" – החברה מתכננת להשיק את המג'יק ליפ 2 ב-2021. העדכון הזה נראה סמלי בעיקרו, ומצביע על כך שהמשקפיים של מג'יק ליפ אינם ניסיוניים יותר.

 

הדגם החדש יושק באתר של מג'יק ליפ ובאמצעות AT&T, בדיוק כמו הגרסה הישנה. אך המשקפיים משווקים כמוצר מסחרי, ולא כקיט שמיועד למפתחים או יוצרים. מג'יק ליפ תשיק ביחד איתם גם עדכון למערכת הפעלה וחבילת אפליקציות שמיועדות ללקוחות עסקיים, והוא כולל אפליקציית שיתוף פעולה וירטואלי שנקראת ג'אמפ, שתצא בגרסת בטא בחודשים הקרובים.

 

החברה גם מוכרת "חבילת אנטרפרייז" במחיר גבוה יותר של 2,995 דולר, ומציעה לרוכשים גישה לתמיכה טכנית במוצר, תוכנת ניהול מכשיר, ואפליקציית "החלפה מהירה" למקרה שהתקן הראש מתקלקל. חאן אמר שאין משמעות הדבר שמג'יק ליפ נוטשת את התכניות שלה עבור לקוחותיה הפרטיים, אך שהוא מכיר בכך ששוק זה קטן למדי כרגע, ושרוב חברות ה-AR האחרות כבר הפנו את המיקוד שלהן ללקוחות עסקיים.

x