$
חדשות טכנולוגיה

דו"ח מפתיע לסמסונג: הרווח התפעולי צלל, המנייה דווקא ממריאה

ענקית הטכנולוגיה רשמה התרסקות של 77% ברווחי חטיבת השבבים שלה ברבעון השלישי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, כחלק מירידה של 56% ברווח התפעולי. ואולם, החברה הביסה את התחזיות והמלחמות בין סין וארה"ב עושות רק טוב לחטיבת הסלולר שלה

רפאל קאהאן 12:0531.10.19

סמסונג ספגה במלוא הכוח את ההאטה בשוק הטכנולוגיה ברבעון השלישי: הדו"ח שהציגה אמש (ד') הראה ירידה חדה ברווח התפעולי שלה - כ-6.6 מיליארד דולר, 56% פחות מבתקופה המקבילה אשתקד. גם ההכנסות ירדו, אם כי במספרים מתונים יותר ועמדו על כ-53 מיליארד דולר, 5.3% פחות מבתקופה המקבילה ב-2018 ושיפור של 10% לעומת הרבעון הקודם.

 

 

המספרים הללו פחות טובים משל השנה שעברה, אך עקפו את תחזיות סמסונג, שצפתה מוקדם יותר החודש רווח תפעולי של 6.43 מיליארד.  המשקיעים הביעו אמון בחברה ומניות סמסונג רשמו צמיחה של כ-2% לאחר פרסום הדו"ח.

 

מעבד סמסונג מעבד סמסונג צילום: SAMSUNG

 

 

המקל המרכזי בגלגלי החברה הוא אתגרי שוק השבבים, בדגש על שבבי זיכרון. ההכנסות שלה ממכירתם ירדו בכ-10% לעומת הרבעון השני, וביחס לשנה שעברה מדובר בהתרסקות עם צניחה של 77.7% ברווח התפעולי של החטיבה. עם זאת בסמסונג אופטימיים לגבי הרבעון הקרוב ומעריכים שהביקוש יחזור לעלות זאת בגלל צמיחה בהזמנות של חברות הטכנולוגיה הסיניות. האחרונות מעוניינות לייצר לעצמן מלאי של רכיבים במקרה בו מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין תחריף.

 

אותה מלחמה סייעה לסמסונג בשורת הרווח של חטיבת הסמארטפונים, אלה נמכרו בכמות גדולה יותר מאז שארה"ב השיתה חרם על מוצרי וואווי, מה שהביא לירידה בביקושים למוצריה גם בשוק האירופי. עבור סמסונג זה איפשר לזנק לנתח שוק של כ-40% ביבשת, הגדול ביותר עבורה מזה כחמש שנים. בסך הכל עסקי הסמארטפונים הציגו עלייה של 32% ברווח התפעולי לעומת הרבעון המקביל 2018, או כ-2.5 מיליארד דולר.

 

 

הנמכר ביותר. גלקסי נוט 10 פלוס הנמכר ביותר. גלקסי נוט 10 פלוס צילום: ניצן סדן

 

 

ההכנסות עמדו על כ-25 מיליארד דולר זינוק של 17.4%. שהמכשיר הנמכר ביותר של סמסונג היו הנוט 10 - סמארטפון הדגל שהושק רק באוגוסט האחרון, ולצידו דגמי סדרת הביניים A.

 

 

 

סמסונג אמורה להמשיך ולהרוויח יפה בעסקי הסמארטפונים, וצפויה לשמור על מקומה כיצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם עוד תקופה ארוכה, לפחות עד שהחרם על וואווי יוסר. יש לה יתרון גדול אל אפל, למשל, בדמות התמיכה ברשתות דור 5.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x