חדשות טכנולוגיה

נסיך מונקו התקין בארמונו טכנולוגיה ישראלית ירוקה

לכלכליסט נודע כי אתמול הותקנה בארמון מונקו מערכת של חברת ווטרג'ן הישראלית, בבעלות מיכאל מירילשווילי, שמפיקה מים מאוויר

סופי שולמן 08:1412.09.19

נסיך מונקו אלבר השני התקין אתמול בארמונו מערכת של חברת ווטרג'ן (Watergen) הישראלית, בבעלות מיכאל מירילשווילי. המערכת החדשנית מייצרת מים מאוויר. הנסיך, המוכר בפעילותו למאבק בזיהום פלסטיק ובהתחממות גלובלית, פגש את מירילשווילי שהציג לו תוכנית שתוכל לשחרר את מונקו משימוש בבקבוקי פלסטיק.

 

 

 

המפגש בין איש העסקים הישראלי לנסיך התקיים במסגרת אירוע של אוניברסיטת תל אביב ושל איש העסקים אהרון פרנקל. באירוע הושקה היוזמה למאבק בזיהום, אשר במסגרתה ייעשה שימוש בטכנולוגיות ישראליות שונות למאבק בזיהום באזור הים התיכון.

 

המכונה הישראלית הותקנה בארמון מונקו ההיסטורי, המשמש בית מושבם של נסיכי מונקו בני שושלת גרימלדי זה למעלה מ־700 שנה וכמעונו הרשמי של שליט מונקו הנוכחי, הנסיך אלבר השני.

 

 

מימין: נסיך מונקו אלבר השני ואיש העסקים מיכאל מירילשווילי מימין: נסיך מונקו אלבר השני ואיש העסקים מיכאל מירילשווילי צילום: ווטרג׳ן

 

המכונה מסוגלת לייצר בכל יום עד 900 ליטר מים טהורים באיכות ראויה לשתייה והיא עתידה לשרת, בין היתר, את מאות עובדי הארמון. זוהי המכונה הבינונית של החברה הישראלית, כאשר לחברה שתי מכונות נוספות: האחת, גדולה יותר, בעלת יכולת ייצור של 5,000 ליטר מים ביום, אשר נועדה לשכונות ולכפרים; והנוספת, קטנה יותר, המייצרת 27 ליטר מים ביום, שנועדה לצריכה ביתית.

 

לפי התוכנית הכתובה שהוצגה לנסיך, כ־220 מכונות של החברה יכולות לפתור לחלוטין את ההישענות של מונקו על בקבוקי פלסטיק במרחב הציבורי, הכולל מסעדות ואתרי תיירות ובילוי שונים.

 

2,500 מכונות ביתיות נוספות יאפשרו לכלל משקי הבית במדינה הקטנה להיגמל לחלוטין אף הם מבקבוקי הפלסטיק.

 

על רקע פעילותו בתחום איכות הסביבה, מירילשווילי הציע לנסיך להיות השליט הראשון שיהפוך את מדינתו למשוחררת לחלוטין מבקבוקי פלסטיק ובכך יפחית משמעותית את הזיהום הסביבתי. הנסיך, שהתרשם מאוד מהטכנולוגיה החדשנית, הסכים לקחת צעד ראשון בכיוון באמצעות התקנת מכונה בארמונו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x