שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT

מזרחי טפחות יקים מערכת שוק הון חדשה במיליוני דולרים

הפרויקט יימשך כשנתיים, יבוצע בידי טק מהינדרה ההודית ויעשה שימוש בטכנולוגיה של Temenos השווייצרית. המערכת תספק מענה לפעילות מסחר בניירות ערך ונגזרים עתידיים ישראליים וזרים

רפאל קאהאן 17:1602.09.19
טק מהינדרה ההודית הודיעה היום על חתימת הסכם עם בנק מזרחי טפחות להסבה ויישום מערכת שוק הון חדשה. שווי הפרויקט מוערך במליוני דולרים וצפוי להימשך כשנתיים. המערכת החדשה מורכבת משילוב פתרונות תוכנה וכוללת את התוכנה הבנקאית T24 מבית Temenos, וכן פתרונות משלימים המבוססים על תוכנת Ivory 360 של חברת שנהב.

 

הפתרון המשולב מספק מענה שלם לפעילות מסחר בניירות ערך ונגזרים עתידיים ישראליים וזרים, ומנהל את כל מחזור החיים של הפעילות. כחלק מהפרויקט, תכשיר טק-מהינדרה את עובדי הבנק לשימוש במערכת החדשה, באופן שיאפשר שילובם בתהליך היישום ובתחזוקת המערכת, לאחר עליית המערכת החדשה לאוויר.

מערכת מסחר מערכת מסחר צילום: חגי דקל

 

הפרויקט של מזרחי טפחות מצטרף לסדרה של פרויקטים בהן זכתה טק מהינדרה לאחרונה. ניכר שהחברה הצליחה להיכנס בהצלחה לתחום תוך שהיא מתחרה בהצלחה בחברות ה-IT המקומיות. טק-מהינדרה מתחרה כיום בענקית אחרת מהודו, TCS, על אספקת שירותי IT לתחום הבנקאות בישראל. TCS למשל אחראית על הקמת מערכת הליבה של בנק יהב.

 

איילה חכים, מנהלת חטיבת הטכנולוגיה של בנק מזרחי טפחות אמרה כי: "המערכת תצמצם סיכונים תפעוליים ותאפשר הרחבת תחומי הפעילות העסקית בהתאמה לאסטרטגיית הבנק ולדרישות השוק המשתנות ב-TTM מהיר". את הפרויקט ינהל מטעם הבנק אלדד הרשטיג, שהיה בעברו מנמ"ר הבורסה לניירות ערך, וריכז את תהליך הבחינה והבחירה של הספק הזוכה עבור הבנק.

 

גדי פרץ, CTO ומנהל Delivery, טק מהינדרה, ישראל מסר כי: "הניסיון הרב שצברנו לימד אותנו על היתרונות והחשיבות העצומה שבשילוב מומחים ישראליים וזרים בפרויקטים מסוג זה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x