חדשות התקשורת

בעקבות שיבושים בקפריסין: משרד התקשורת מאיים לסגור אנטנות של סלקום

אנטנות של החברה גורמות לשיבושים בקליטה הסלולרית בחופי קפריסין. משרד התקשורת הזהיר את החברה כי אם לא יימצא פתרון הנדסי בתוך שבוע - הוא יאלץ לסגור תדרים ספציפיים בתקופות ההפרעה

אביאור אבו 11:1028.07.19

משרד התקשורת מאיים לסגור אנטנות של חברת סלקום עקב שיבושים שהן יוצרות בקליטה הסלולרית בחופי קפריסין.

 

 

 

 

אנטנה סלולרית (ארכיון) אנטנה סלולרית (ארכיון) צילום: גדי קבלו

 

מינהל התקשורת הקפריסאי שלח ב-16 במאי מכתב למשרד התקשורת הישראלי בעניין הפרעות אלחוטיות שנגרמות למנויים של מפעיל מקומי, ועל כך שמקור ההפרעות מגיע מישראל. מדובר בתופעה הנקראת duct שקורית בעיקר בימים חמים וגורמת להתפשטות גלי רדיו לטווחים רחוקים בעיקר בכיוון הים.

 

בעקבות כך פנה משרד התקשורת לסלקום, והתריע בפניה שהשיבושים מגיעים מתדרים שהוקצו להם באופן בלעדי. סלקום ביצעה מספר פעולות מול המפעיל המקומי על מנת לצמצם את ההפרעה אך למרות זאת המשיכה להתקיים הפרעה משמעותית. בעקבות כך שלח המשרד בסוף השבוע מכתב נוסף לחברה והזהירה שאם לא יימצא פתרון הנדסי חלופי תוך שבוע – הוא ייאלץ לסגור תדרים ספציפיים באתרים מסוימים בתקופת ההפרעה – חודשים אפריל עד אוקטובר, מדי שנה. במשרד מציינים בנוסף שגם המפעיל הקפריסאי מוכן לעשות ויתורים בצד שלו על-מנת להביא לסיום ההפרעה.

 

הפנייה של קפריסין אינה ייחודית ובמשרד התקשורת מכירים את התופעה זה מכבר. המשרד קיבל לאורך השנים פניות ממדינות שונות כמו טורקיה, סעודיה, מצרים וירדן. הסיפור מתחיל עוד מימי החרם הערבי שהשלכותיו הביאו לכך שחברות מסחריות באירופה נמנעו לאורך שנות הקמת המדינה מלעשות עסקים עם חברות ישראליות.

 

בעקבות כך, חברות פלאפון וסלקום רכשו בזמנו ציוד סלולרי אמריקאי ולא אירופאי, מה שגורם להפרעה מול הציוד האירופאי בו משתמשת קפריסין. במשרד התקשורת עומלים על מעבר של שתי החברות לתקן אירופאי, אך המהלך זוכה להתנגדותן שכן הוא כרוך בעלויות של מיליוני שקלים אותן הן נדרשות לממן.

 

מסלקום נמסר בתגובה: "קיבלנו פניה ממשרד התקשורת ומהמפעיל הקפריסאי על כך שישנה הפרעה הנגרמת מחלק קטן מהאתרים. אנחנו פועלים עם המפעיל הקפריסאי והמשרד על מנת לתאם את ההפרעה למינימום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x