$
חדשות טכנולוגיה

כנס המדיה החברתית של טראמפ: מפגש פסגה לטרולים

נשיא ארה"ב הוביל ועידה בנושא רשתות חברתיות, אליה לא הוזמנו נציגי פייסבוק, טוויטר ויוטיוב; תחת זאת, כיכבו בה שמרנים שמלינים על צנזורה ומפיצי קונספירציות. אפילו טראמפ הודה שתומכיו מגזימים לפעמים: "חלק מהזבל שאתם מעלים פשוט לא ייאמן", אמר

רפאל קאהאן 15:1714.07.19

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ערך בבית הלבן אירוע בנושא מדיה חברתית, אליו לא הוזמנו נציגי פייסבוק, טוויטר, יוטיוב וחברות אחרות בתחום. לפי דיווח של רויטרס מסוף השבוע, האירוע היווה פסגה לשמרנים, בו השתתפו גם מפיצי קונספירציות ופעילי ימין לאומנים שהוגדרו בעבר כטרולים בידי רשתות חברתיות שחסמו או הגבילו את פעולתם.

 

 

הנשיא טראמפ טען באירוע שהממשל שלו עובד במרץ על תקנות וחקיקה להגנה על חופש הביטוי - שלטענתו נפגע בשל תפיסות ליברליות בהנהגת חברות האינטרנט - אם כי נמנע מלהציג דוגמאות. "לענקיות הטכנולוגיה אסור לצנזר", אמר טראמפ. "לא נסכים שישתיקו אותנו". הוא התייחס לעוצמתה של המדיה החברתית: "אני כבר כמעט לא מפרסם הודעות לעיתונות, אם אני מפרסם במדיה החברתית זה כמו פיצוץ", אמר.

 

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ צילום: איי אף פי

 

 

עם זאת טראמפ גם הודה שבחלק מהמקרים הביקורת על התבטאויות חלק מהפעילי המדיה החברתית השמרניים בעייתית. "כמה מכם ממש הולכים רחוק מדי - אבל גם לכם מגיעה הזכות להישמע", אמר טראמפ, "חלק מהזבל שאתם מעלים פשוט לא ייאמן. כלומר, זה גאוני - אבל ממש גרוע".

 

המאבק של טראמפ נגד חברות הטכנולוגיה שכביכול "מצנזרות" אותו החל כבר בתקופת הקמפיין שניהל לפני כשלוש שנים. אך גם כיום כאשר כנשיא ארה''ב הוא מעלה ציוצים שזוכים להדהוד אדיר, טוען לניסיונות להשתיק אותו. עם זאת לא סיפק שום הוכחה מעשית לכך.

 

מהצד הדמוקרטי הגיבו בביקורת על כך שהוא עוסק בכך במקום בבעיות בוערות. למשל, הסנטור הדמוקרטי מארק וורן אמר שהנשיא צריך להפסיק להזמין "טרולים, מפיצי תיאוריות קונספירציה ואנטישמים" ובמקום זאת לטפל בניסיונות של רוסיה להפיץ דיסאינפורמציה ברשתות החברתיות, בטיפול בבעיות של הגבלים עסקיים או בהגנה על פרטיות ומידע המשתמשים האמריקאיים.

 

 

 

לובי חברות הטכנולוגיה, The Internet Association, הגיב לדברים ומסר שחברות הטכנולוגיה אינן מצנזרות ואינן מוטות לצד זה או אחר של אידאולוגיה פוליטית. "קולות שמרניים משתמשים במדיה החברתית בכל עת ועם תוצאות מוכחות", נמסר מטעמו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x