שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

להתראות, קטנצ'יק: אפל מבטלת את המקבוק 12 אינץ'

המחשב נתפס כחדשני ונאה במיוחד כשהושק ב-2015, והתווה את הקו העיצובי ליתר דגמי החברה מאז. ואולם, הוא היה חלש משמעותית מהמקבוק אייר והמקבוק פרו הגדולים ממנו ולא השתלם לצרכן. עתה הוסר מחנותה של היצרנית, ואת מקומו יתפוס האייפד פרו

רפאל קאהאן 16:3310.07.19

הלפטופ הכי קטן של אפל כיום יוצא לגמלאות: אפל הסירה את מחשב המקבוק 12 אינץ' מאתרה מבלי להציג דגם חדש עבורו - כך דיווח אתר Engadget אמש (ג'). בפועל, מדובר בביטול של המוצר, שאמנם נראה חדשני ומיוחד לכשהושק ב-2015, אך היה חלש, עדין ובעיקר יקר להחריד ביחס לתמורה.

 

 

המקבוק 12 לא יכל לבצע משימות מחשוב באותה הזריזות של המקבוק אייר והמקבוק הפרו, אך מה שהרג אותו סופית הוא כנראה האייפד פרו החדש שסיפק את אותן תכונות ויותר.

 

מחשב המקבוק 12 מחשב המקבוק 12 צילום: עומר כביר

 

 

ואולם, מחשב זה היה הראשון שהציג את העיצוב ששולט בקו המחשבים של אפל עד היום. הוא היה הראשון שצוייד בשקע USB-C למשל, עליו גם הושקה מקלדת הפרפר הידועה לשמצה. הוא גם היה המחשב הראשון שלא כלל את לוגו הזוהר בגב המסך.

 

 

 

כל העדכונים הנוכחיים של קו המקבוק אייר והמקבוק פרו הטמיעו את החידושים שהושקו במקבוק 12 אינץ'. הטובים וגם הרעים - כמו מיעוט השקעים או הוויתור על חריץ כרטיס הזיכרון. כעת המקבוקים הבאים יזכו לשדרוג של המקלדת לגרסה יותר אמינה ובעלת נוחות הקלדה יותר מסורתית - זאת אומרת עם קלידים בגובה רגיל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x