$
מכשירים

דיווח: מיקרוסופט מפתחת סופר-טאבלט גמיש, שיריץ יישומי אנדרואיד

למחשב תהיה תצוגה של 16 אינץ' שתתקפל במרכזה, ומערכת הפעלה לא שגרתית שתתמוך ביישומים ושירותים של חברות מתחרות. המחשב יושק בתחילת השנה הבאה

רפאל קאהאן 13:4924.06.19

מיקרוסופט מפתחת טאבלט היברידי מיוחד בעל מסך מתקפל - כך לפי דיווח של פורבס שנשען על מקורות חברת המחקר IHS Markit במערכי הייצור בסין. המחשב יושק במסגרת ליין סרפס, ויגיע לשוק בחצי הראשון של 2020.

 

 

יהיה זה מחשב נייד בתצורת שני מסכים בגודל של 9 אינץ', וביחס תצוגה של 4:3. הוא יתבסס על גרסה מיוחדת של ווינדוס 10 שנקראת WCOS ומיועדת למחשבים בעלי שני מסכים.

 

 

עיצוב קונספט של המחשב החדש עיצוב קונספט של המחשב החדש

 

 

הוא יונע במעבד LakeField של אינטל, בארכיטקטורת 10 ננומטר, מה שאמור לספק לו זמן סוללה ממושך ויכולת הפעלת יישומי ווינדוס סטנדרטיים.

 

ואולם, לא יהיה מוגבל לאפליקציות שכאלה: הגרסה המיוחדת של ווינדוס תתמוך גם באפליקציות אנדרואיד, בשירות iCloud של אפל ובכלים נוספים של חברות מתחרות. כמו כן, יהיה בעל יכולת חיבור רציף לרשת, כמו סמארטפון.   

 

ממשק ווינדוס ייחודי, שמתואם לתצוגות כפולות ממשק ווינדוס ייחודי, שמתואם לתצוגות כפולות

 

 

המידע  החדש עולה בקנה אחד עם הערכות קודמות, לפיהן תקפוץ מיקרוסופט על עגלת המסכים המתקפלים - אך בעבר נטען שתעשה זאת עם סמארטפון ולא עם טאבלט. 

 

 

 

מסכים גמישים ומתקפלים הם תצורה שעדיין לא פוצחה במלואה, ועדיין לא ברור עבור מי נועדו; אף חברה גדולה עדיין לא השיקה אחד, וניסיונות ראשונים של סמסונג גילו בעיות עמידות בסמארטפון ההיברידי הראשון שלה. גם היא וגם וואווי, מתחרתה בתחום, דחו השקת מכשירים מתקפלים מאפריל לספטמבר, ויתכן שלא יעמדו אף במועד זה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x