$
חדשות טכנולוגיה

סין מאיימת: חברות שישתפו פעולה עם החרם האמריקאי ייפגעו

פקידי ממשל ערכו שיחות אזהרה לנציגי מיקרוסופט, Dell, סמסונג וענקית השבבים הבריטית ARM - שלכולן יש הרבה להפסיד מחרם סיני; המהלך בוצע כתגובה לחרם האמריקאי על וואווי, במסגרת מלחמת הסחר שמחריפה במהירות

רפאל קאהאן 14:3210.06.19

סין מחזירה מלחמה: נציגי מיקרוסופט, Dell, סמסונג וענקית השבבים הבריטית ARM הוזמנו לשיחות אזהרה עם בכירי ממשל סינים בשבוע האחרון, במסגרתן נמסר לחברות שהחרמת שותפים מסין תגרור סנקציות משמעותיות כמכסים. לפי דיווח של הניו יורק טיימס מאמש, מסרו נציגי השלטון הסיני שמתנהלת רשימה של חברות ואישים בעלי "בעיית אמינות" - מסר של צעדי החרמה אפשריים.

 

 

האיום בחרם נגדי נועד לענות על החרמת וואווי מצד ממשלת ארה"ב, החלטה שסיבכה את החברה אך גם את לקוחותיה בארצות הברית ובמדינות נוספות. חברות אמריקאיות רבות מוכרות היקף נרחב מהתוצרת שלהן לסין, וכל צעד ממשלתי שיגביל זאת יגרור השפעה משמעותית על שורת הרווח שלהן.

 

מלחמת הסחר מחריפה מלחמת הסחר מחריפה צילום: שאטרסטוק

 

 

סין חייבת לנקוט בצעדים, שכן על אף היותה רצפת הייצור של רוב חברות הטכנולוגיה העולמית, ישנן אלטרנטיבות; לא מעט יצרניות החלו להעביר פעילות להודו, וייטנאם, תאילנד, מלזיה ואחרות. אפילו פוקסקון הטייוואנית, ענקית רכיבים שפעילותה מזוהה עם שנזן בסין, הודיעה שתקים מפעל לבניית אייפונים בהודו.

 

 

 

עדיין לא ידוע כיצד תתפתח מלחמת הסחר הנוכחית, אך אם יוחרפו החרמות, יתכן שבטווח הארוך תפיק סין תועלת רבה מכך; פיתוח אלטרנטיבות לייצור המערבי בתחומי התצוגה, המעבדים, התוכנה והשירותים המקוונים יוכל למצב את סין ככוח כלכלי-טכנולוגי משמעותי אף יותר בזירה העולמית. יתכן שבעתיד יווצרו כך גופי סחר נפרדים: מסגרת סחר בהובלת ארה"ב, ומולה מסגרת בהובלת סין, שנשענת על מדינות שלא סרות למרות האמריקאית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x