$
הייטק והון סיכון

חברת Innoviz סגרה סבב C של 170 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה מתקדמת לראיית מכונה עבור רכב חכם ואוטונומי, אשר מסוגלת לזהות מכשולים ואף לספק נתונים עליהם. הסגירה הראשונית לסבב בוצעה במרץ האחרון, והשתתפו בו קרנות סיניות בולטות, סמסונג, חברות הביטוח הראל והפניקס, ועוד

הגר רבט 16:0010.06.19
חברת טכנולוגיות הרכב הישראלית אינוויז (Innoviz) הודיעה היום (ב') על סגירה רשמית של סבב C שלה בסכום של 170 מיליון דולר. החברה הודיעה על סגירה ראשונה לסבב, בסכום של 132 מיליון דולר במרץ האחרון. סך הגיוסים של החברה עד כה עומדים על 252 מיליון דולר.

 

 

בין המשקיעים של אינוויז נמנים הקרנות הסיניות שנזן קפיטל גרופ, צ'יינה מרצ'נטס קפיטל וניו אליאנס קפיטל, כמו גם סמסונג, חברות הביטוח הישראליות הראל והפניקס, קרן ורטקס, קרן סופטבנק אסיה ויצרני הרכב מאגנה, אפטיב והיירין. בסבב הנוכחי השתתפו גם משקיעים חדשים שטרם נחשפו.

 

עומר כילף, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה עומר כילף, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה צילום: אוראל כהן

 

 

מאינוויז נמסר כי הסבב הנוכחי יוקדש להרחבת פעילות ראיית המכונה של החברה, בתגובה לביקוש גובר מצד לקוחותיה בשוק הרכב לפיתרון כולל של חומרה ותוכנה. אינוויז מפתחת חיישני לידאר שממפים את סביבת הרכב ויוצרים תמונה תלת ממדית לזיהוי מכשולים וסיכוני בטיחות, עבור פלטפורמות רכב חכם ואוטונומי.

 

להבדיל מהמתחרות, החברה הישראלית מציעה ללקוחותיה גם נתונים על הממצאים בסביבה: האם מדובר בכלי רכב או במכשול אחר, מהו כיוון התנועה של העצמים וסימון אזורים בטוחים לנסיעה למשל. היכולת הזו מבדילה היום את אינוויז מהמתחרות שלה וחוסכת ליצרניות את הצורך לשלב בין כמה פתרונות או לפתח פתרון ראייה ממוחשבת בעצמן.

 

כעת, עם השלמת הפיתוח של שני המוצרים של אינוויז ולקראת ההשקה המסחרית שלהם, תפנה החברה את משאביה החדשים להעמקת הטיפול בתחום הראייה הממוחשבת כדי שתוכל להציע פתרון הוליסטי של חומרה ותוכנה.

 

"תוך זמן קצר יצרנו את פתרון הלידאר המוביל בתעשייה ומצאנו שותפים ולקוחות שייקחו אותו לייצור מסחרי" מסר עומר כילף, מייסד משותף ומנכ"ל אינוויז. "כעת כדי לשמר את מעמדנו המוביל בתעשייה, אנו מתמקדים על הצעד הבא עבורנו ועבור הלקוחות שלנו: האצת הייצור המסחרי, מסחור התוכנה שלנו והצעת פתרונות הדור הבא שישפרו את הביצועים, הגודל והמחיר. כל זה מייצב את היכולת שלנו לתמוך במאמצי אוטומציה עצומים ברחבי העולם".

 

 

 

לאינוויז יש חוזה עם ענקית הרכב BMW שעתידה לשלב את חיישניה במכוניות שיעלו על הכביש ב-2021. היא מנהלת כיום מו"מ עם יצרניות נוספות להשגת הסכמים דומים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x