$
חדשות טכנולוגיה

משרד המשפטים בארה"ב פותח בחקירה נגד גוגל

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, החקירה מתמקדת בפרקטיקות עסקיות סביב מנוע החיפוש ושירותים אחרים של החברה. במשרד כבר פנו למבקרים חיצוניים של החברה

עומר כביר 08:5301.06.19
משרד המשפטים של ארה"ב מתעתד לפתוח בחקירת הגבלים עסקיים נגד גוגל, שתתמקד בפרקטיקות עסקיות של החברה סביב פעילות מנוע החיפוש ושירותים אחרים שלה - כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

 

לדברי מקורות עם ידע בנושא, בשבועות האחרונים חטיבת ההגבלים העסקיים במשרד הניחה את היסודות לחקירה. החטיבה ונציבות הסחר הפדרלית (FTC), שחולקת אתה אחריות רגולטורית בתחום, קיימו בשבועות האחרונים דיונים בשאלה מי יפקח על החקירה. ה-FTC, שב-2013 סגרה חקירה בסוגיות דומות מבלי לנקוט בסנקציות נגד גוגל, הסכימה לתת למשרד המשפטים את האחריות בתחום.

 

בשלב זה לא ברור האם כבר בוצעה פנייה רשמית לגוגל, ואולם גורמים רשמיים במשרד המשפטים כבר פנו למבקרים חיצוניים של החברה. החקירה יכולה להוות תחילתו של מהלך רגולטורי משמעותי נגד גוגל, הראשון מאז קנסות העתק שהוטלו על החברה באיחוד האירופי. בניגוד לחקירות קודמות, זו מתנהלת באווירה ציבורית שונה, שבמסגרתה רבות מחברות הטכנולוגיה זוכות לביקורות ויחס שלילי ממחוקקים, משתמשים והתקשורת.

 

משרד המשפטים סירב להגיב לפניית הוול סטריט ג'ורנל. תגובת גוגל וה-FTC לא התקבלה.

 

 

מטה גוגל בקליפורניה מטה גוגל בקליפורניה צילום: google

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x