$
מכשירים ומדריכים

אמזון מפתחת צמיד חכם שיאזין ויזהה את הרגשות שלכם

מדובר בצמיד כושר מבוסס אלקסה בו יושם דגש על ניתוח נימת קול ודפוסי דיבור, לצד חיישנים אחרים - במטרה לזהות אושר, כעס, עצב, פחד ומצב גופני. בצורה זו, מתכננת אמזון להציע למשתמשים מוצרים ושירותים שתואמים להלכי רוחם

רפאל קאהאן 14:2423.05.19
אמזון מפתחת התקן מחשוב לביש בהפעלה קולית, שיהיה מסוגל לזהות רגשות - כך חשפה היום (ה') סוכנות בלומברג. מסמכים פנימיים שהוצגו לסוכנות הידיעות הראו את הצמיד כהתקן כושר וספורט שנועד לסייע למשתמש לשמור על אורח חיים בריא. את הפיתוח מובילה חטיבת החומרה Lab126, שהפיקה את טאבלט ה-Fire ורמקולי האקו.

 

 

התוכנה שתפעיל את המוצר מבוססת על אלקסה, מה שאולי יאפשר התקנה של תכונותיה גם בהתקנים אחרים של החברה. הצמיד עצמו יפעל בשילוב עם סמארטפון בדומה לצמידי הכושר של פיטביט, שיאומי או סמסונג. הבחירה בהפעלה קולית תוכל לבטל את הצורך במסך, או לאפשר לאמזון להסתפק בתצוגה קטנה במיוחד.

 

מזיהוי קולי לזיהוי רגשות מזיהוי קולי לזיהוי רגשות

 

 

פטנט שפרסמה אמזון ב-2017 תיאר מנגנון שמסוגל לנתח גלי קול ודפוסי דיבור ולסייע בזיהוי רגשות כגון אושר, כעס, עצב, פחד, גועל, שעמום או דחק. אותו מנגנון מיועד לסייע לאמזון להציע שירותים אן מוצרים למשתמש. למשל, המסמכים שהוצגו לבלומברג הראו מקרה בו אישה אומרת לאלקסה שהיא רעבה תוך שהיא מושכת באפה. אלכסה מציעה לה בתשובה מתכון למרק עוף לאחר שזיהתה שאפה סתום. באותה מידה יכלה התוכנה להציע למשתמשת להזמין תור לרופא, משלוח של תרופות או סוודר חדש.

 

 

 

שימוש בתוכנה או חומרה כדי לזהות רגשות אנושיים היא משימה מורכבת מאין כמותה; רגשות, למרות היותם מבוססי תגובות מוחיות, דורשים רגישות בזיהוי ניואנסים קוליים, שינויים פיזיולוגיים והבנת הקשרים תרבותיים וחברתיים. אמזון אינה היחידה שמנסה את כוחה בפיתוח טכנולוגיה כזו, גם IBM, מיקרוסופט וגוגל עובדות על טכנולוגיה דומה. הפרויקט נמצא בשלב בדיקות הבטא, ועדיין לא ידוע מתי יושק ועד כמה יצליח לזהות את רגשות המשתמש. כמו כן, יתכן שלא יבשיל למוצר מסחרי, וישאר ככלי בדיקות בחברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x