שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פטנטים וקניין רוחני

"זאת לא ירייה בראש, אולי מכה ביד"

בשלוחה הישראלית של וואווי לא מתרגשים ולא מרגישים עדיין את החרם של חברות הטכנולוגיה האמריקאיות על החברה

צלי גרינברג 06:5521.05.19
נראה כי בשלוחה הישראלית של וואווי לא מרגישים עדיין את החרם של חברות הטכנולוגיה האמריקאיות על החברה.

 

 

"כלכליסט" ביקר אתמול במשרדי חברת טוגה נטוורקס (Toga Networks), המשמשת כמרכז המחקר והפיתוח של וואווי בישראל. במהלך הביקור נראה כי העובדים הישראלים והסינים בחברה מכירים את הנושא רק מהפרסום באמצעי התקשורת, וכי אינם מתרגשים ממנו. אחד העובדים אף אמר ל"כלכליסט", כי "כל עוד זה לא נוגע בנו, העובדים, זה לא יזיז כאן לאף אחד".

מייסד וואווי רן ז'נגפיי מייסד וואווי רן ז'נגפיי צילום: בלומברג

 

האווירה במשרדי החברה, הפרוסים על פני כמה קומות בבניין c בפארק שרונים בהוד השרון, היתה רגועה ומחויכת. נראה כי כולם ממשיכים כרגיל. כשנשאל לגבי השפעת הצעד של גוגל על פעילות החברה בישראל, אמר אחד העובדים: "אנחנו עדיין עם תקציבי פיתוח, ועם כל הכבוד לגוגל היא לא נמצאת כמעט בסין. זאת לא ירייה בראש, אולי מכה ביד".

 

את טוגה נטוורקס ייסד ב־2009 איציק מלובני. שלוש שנים לאחר מכן חשף "כלכליסט" כי מדובר במרכז המחקר ופיתוח של וואווי בישראל. רק ב־2016, ארבע שנים לאחר החשיפה, הסכימו בטוגה להודות בכך, ואמרו שהם מייצגים את החברה בישראל.

 

באותה שנה וואווי רכשה את פעילות החברה במלואה. העסקה התבצעה זמן קצר לאחר שמייסד ומנכ"ל וואווי רן ג'נגפיי ביקר בישראל. לפי הערכות, שווייה של טוגה אז עמד על 150 מיליון דולר.

 

הנהלת החברה סירבה לשוחח עם "כלכליסט" בנושא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x