שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

סמסונג מזהירה: הרווח ברבעון הראשון צלל ב-60%

ענקית האלקטרוניקה הדרום קוריאנית מזהירה את המשקיעים מהתוצאות הרבעוניות המאכזבות, הנובעות מחולשה בעסקי התצוגה והזיכרון. הרווח התפעולי ברבעון הראשון צנח מ-13.9 מיליארד דולר ל-5.5 מיליארד דולר בלבד

שירות כלכליסט 18:5805.04.19

קצת יותר משבוע לאחר שהזהירה כי הכנסותיה ברבעון הראשון יהיו נמוכות מהתחזיות, הודיעה סמסונג אלקטרוניקס היום כי רווחיה ירדו ברבעון הראשון בכמעט 60% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, זאת עקב חולשה בעסקי התצוגה והזיכרון של החברה. סמסונג אמורה לפרסם את דוחותיה המלאים בהמשך החודש. 

 

 

 

ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית הודיעה מוקדם יותר היום כי הרווח התפעולי שלה בשלושת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ב-6.2 טריליון וון קוריאני (5.5 מיליארד דולר) לעומת 15.6 טריליון וון (13.8 מיליארד דולר) שהכניסה החברה ברבעון הראשון של 2018. הנתונים שהתפרסמו היום לא עמדו גם בתחזיות האנליסטים להכנסות של 6.8 טריליון וון (6 מיליארד דולר). 

סמסונג גלקסי S10 פלוס סמסונג גלקסי S10 פלוס צילום: רפאל קאהאן

 

 

על רקע הדיווח, ירדו היום מניות סמסונג ב-0.2%, והשתרכו מאחורי מדד קוספי הדרום קוריאני, שננעל בעליות. התגובה הנייטרלית יחסית של שוק המניות נבעה כנראה מכך שהמשקיעים כבר ציפו ברבעון האחרון לירידה ברווחים, בעקבות אזהרה שפרסמה סמסונג בחודש שעבר.

 

במסמכים רגולטוריים שהגישה החברה בחודש מרץ האחרון, חזתה יצרנית הסמרטפונים והשבבים ירידת מחירים גדולה מהצפוי במוצרי אחסון הזיכרון המרכזיים שלה, שמהווים גם את מוצריה הרווחיים ביותר, עקב חולשה עונתית בביקוש. המרכיבים הללו שמייצרת החברה משמשים בטלפונים ניידים ובשרתים של תאגידים.

 

על פי הערכות אנליסטים, האטה בחברות מידע שרוכשות שבבי זיכרון, כמו גם ירידה במכירות הסמארטפונים, השפיעו על הביקוש לשבבי הזיכרון של סמסונג. אך סמסונג אינה לבדה – כל מגזר המוליכים למחצה עובר תקופה של התאמה מחודשת של ההיצע שלו.

 

לדברי סנג'יב ראנה, אנליסט בכיר בחברת הברוקרים CLSA, הכנסותיה של סמסונג צפויות לספוג מהלומות נוספות בחודשים הקרובים: "הירידה בהכנסות תימשך בזמן הקרוב, במיוחד בתחום אחסון הזיכרון".

 

ראנה העריך כי המחיר הממוצע לצרכן של מוצרים מסוימים בתחום אחסון הזיכרון צפויים לרדת בעד כ-20% ברבעון הקרוב, ולהמשיך לרדת גם לאחריו. "אנו צופים שהרבעון השני יראה ירידה ברווחים בתחום הזיכרון עבור חברות כמו סמסונג ו-Hynix".

 

אך רוב האנליסטים מסכימים שצפוי שיפור בביקוש למוצרי זיכרון – בעיקר מצד חברות מידע – במחצית השנייה של השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x