$
הייטק והון סיכון

חברת הסייבר Aqua Security גייסה 62 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה פופולרית לאבטחת מערכי קונטיינרים וירטואליים, והגדילה את בסיס לקוחותיה פי ארבעה בשנה שעברה. בעקבות סבב הגיוס, שהובל בידי קרן אינסייט פרטנרס, צפויה אקווה לשכור 50 עובדים חדשים בישראל

מאיר אורבך 15:0003.04.19

חברת הסייבר אקווה סקיוריטי (Aqua Security), שמפתחת יישומי הגנה מבוססי קונטיינר ופונקציות לארכיטקטורות נטולות שרת (Serverless), גייסה 62 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי, אותו הובילה קרן Insight Partners.

 

המשקיעים הקיימים באקווה - לייטספיד, M12 (קרן ההשקעות של מיקרוסופט), TLV Partners, ושלמה קרמר - השתתפו גם הם בסבב. הגיוס האחרון מביא את סך גיוסי ההון של אקווה ל-100 מיליון דולר. חלק לא גדול מסכום הגיוס שימש לרכישת אחזקות מייסדי החברה ועובדים בעלי אופציות, והשאר הושקע בחברה.

 

 

דרור דוידוף ואמיר ג'רבי, מייסדי החברה דרור דוידוף ואמיר ג'רבי, מייסדי החברה

 

 

סבב הגיוס נועד לאפשר לאקווה להאיץ את צמיחת אקווה, להרחיב את מערך השיווק והמכירות הבינלאומי, ולהגדיל משמעותית את מרכז הפיתוח של החברה בישראל. אקווה סקיורטי נוסדה ב-2015 בידי דרור דוידוף ואמיר ג'רבי; החברה מפתחת פלטפורמת אבטחת מידע שמאפשרת לארגונים לאבטח את סביבות הקונטיינרים הוירטואליות שלהם, בשלב הפיתוח ובזמן ההרצה. אקווה מעסיקה כיום כ-150 איש בישראל ובארה"ב, וצפויה לגייס עוד 50 בארץ.

 

"כמשקיעים בחברות טכנולוגיית ענן מובילות, התרשמנו מאקווה ומההצלחות המוכחות שלה כמובילת נושא האבטחה בתחום החם של קונטיינרים וטכנולוגיות ענן חדשניות", אמר ג'ף הורינג, מייסד שותף ומנהל כללי של Insight Partners. "החזון של אקווה, השקעתה בטכנולוגיות קוד פתוח, והקשרים העמוקים שפיתחה עם שותפים אסטרטגיים יצרו הזדמנות עצומה כאשר לקוחות מאיצים את המעבר שלהם אל סביבות ענן מקומיות".

 

מהחברה נמסר שסבב גיוס הכספים הזה בא בעקבות הגידול המרשים שלה ב-2018; לטענתה, הגדילה פי ארבעה את בסיס לקוחותיה בתוך 12 חודשים, מאבטחת חמש מתוך עשר סביבות הקונטיינרים הוירטואליים הגדולות בעולם, אקווה שולטת במגזר השירותים הפיננסיים עם חמישה מתוך עשרת הבנקים הגדולים ושש מתוך 15 חברות הביטוח הגדולות ביותר. בין לקוחות אקווה נמנים יותר מ-100 חברות Blue-chip בתחומי האנרגיה, תעופה, אינטרנט, מדיה, תיירות ואירוח, קמעונאות ופארמה.

 

 

 

לדברי דוידוף, מנכ"ל אקווה: "האימוץ של טכנולוגיות ממוקדות ענן מספק הזדמנות להגדרה מחדש של אבטחה, מתן מענה באמצעות אוטומציה למחסור הכרוני בכישורי סייבר, ויצירת יישומים מאובטחים כבר בשלב תכנונם. עם השקעה משמעותית זאת והמיקוד שלנו בצרכי לקוחות ארגוניים וחדשנות מוצר, אנו יכולים לעשות את הצעד הבא למימוש החזון שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x