$
30 דקות

30 דקות או פחות

"גייסנו כסף לפני המשבר הכלכלי והוא נתן לנו יתרון של שנתיים"

יובל טל, מייסד ונשיא payoneer הישראלית, מספר איך המשבר הגדול ב-2008 הפך להזדמנות לחברת התשלומים, נותן טיפים ליזמים ומסביר מתי ולמה החליט להיפרד מתפקיד המנכ"ל

שירות כלכליסט 14:4024.03.19

משבר גדול יכול להיות גם הזדמנות גדולה - תשאלו את יובל טל, מייסד ונשיא חברת פיוניר (payoneer) הישראלית. "היה לנו מזל. בקיץ 2008 השלמנו גיוס של 8 מיליון דולר, אז כשהגיע המשבר ו'החורף הגרעיני' היה לנו מספיק כסף, יכולנו לגייס אנשים, לא קמו מתחרות חדשות - זה נתן לנו יתרון של שנתיים", מספר טל בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות".

 

 

 

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

 

מאז חברת התשלומים צמחה וגייסה עד היום רבע מיליארד דולר וצברה לקוחות גדולים: "במקום ש-Airbnb יתחילו לשלם לעשרות אלפי בעלי בתים ברחבי העולם ולבדוק איך הם רוצים לקבל את הכסף, אנחנו עושים את זה עבורם", מסביר טל. "אנחנו מעבירים עשרות מיליארדים של עסקאות בשנה וזה מגניב, אבל קבוצה כמו סיטי למשל עושה את זה בשעה. אז יש לאן לגדול".

 

יובל טל, מייסד ונשיא Payoneer. "יש לנו עוד לאן לגדול" יובל טל, מייסד ונשיא Payoneer. "יש לנו עוד לאן לגדול" צילום: עמית שעל

 

 

יובל טל מגיע לראיון עם צרור עצות ליזמים מתחילים ומספר על ההצלחות והשגיאות שהוא עשה במהלך הדרך, למה הוא מאמין שיזם בודד עדיף על צוות מייסדים, מתי הוא החליט שהגיע הזמן לרדת מכס המנכ"ל ולהעביר את ניהול החברה לידי אדם אחר ומה בעצם עושה נשיא. 

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט

בטל שלח
    לכל התגובות
    x