שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
טכנולוגי

משרד מפנק ושף צמוד: כך מעסיקות חברות הייטק ישראליות עובדים בקייב

החברות שסובלות ממחסור באנשי תוכנה בארץ, מעסיקות כ-20 אלף אנשי תוכנה אוקראינים בשכר נמוך אך בתנאים מפנקים; מייסד חברת מיקור החוץ AllstarsIT הפעילה בקייב: "האוקראינים הם לא יזמים באופיים אבל רמתם לא פחותה מזו של המתכנת הישראלי"

ענבל עומר 13:4320.03.19

בשנים האחרונות מהווה אוקראינה מוקד משיכה לחברות הייטק ישראליות שמבקשות להעסיק אנשי תוכנה אוקראיניים.

 

המחסור באנשי תוכנה בארץ מאלץ את החברות הישראליות לצאת החוצה ולייצא חלק מהעבודה לחו"ל - אחד היעדים הבולטים ביותר היום הוא קייב - שם מועסקים היום 15-20 אלף אנשי תוכנה אוקראינים על ידי חברות ישראליות.

משרדי חברת הייטק ישראלית בקייב משרדי חברת הייטק ישראלית בקייב צילום: אוראל כהן

 

מי שבולטת במיוחד בתעשיית מיקור החוץ הזאת היא חברת AllstarsIT, האחראית לגיוס העובדים עבור עשרות חברות הייטק הישראליות שבחרו לא להגיע לאוקראינה באופן עצמאי ולהתנהל דרך החברה שאחראית לתפעול העובדים.

 

בסיור עיתונאים שהתקיים בשבוע האחרון בקייב בהזמנת AllstarsIT, המתמחה בשירותי פיתוח תוכנה ומיקור חוץ, התאפשרה הצצה למרחבי העבודה המפנקים שמספקת החברה למתכנתים בקייב. העובדים האוקראינים זוכים לעבוד בלב קייב במרכז העסקים בתנאים חדשניים שרחוקים מאוד מהסביבה בחוץ.

 

קייב קייב צילום: אוראל כהן

 

הזדמנות לחתוך בחצי את עלות העסקת העובדים

 

האינטרס של החברות הישראליות בהעסקת עובדים אוקראינים נמצא בשילוב של שני גורמים מרכזיים - עלות העסקה נמוכה ועובדים איכותיים שלומדים במסגרות לימוד ברמה גבוהה.

 

שלמה סולומון עמר מנכ"ל AllstarsIT שלמה סולומון עמר מנכ"ל AllstarsIT צילום: אוראל כהן

 

"מדובר בטאלנטים אמיתיים שרמתם לא פחותה מזו של המתכנת הישראלי, האוקראינים הם לא יזמים באופיים אבל הם עובדים טובים, אמינים וממושמעים. מה שמעניין את המתכנת האוקראיני הוא לא השכר ולא סביבת העבודה אלא באיזו טכנולוגיה הוא יעבוד והישראלים מספקים עבורם אתגר ועניין", מציין שלמה (סולומון) עמר,מנכ"ל ומייסד חברת AllstarsIT.

 

ובכל זאת השכר משחק תפקיד לא קטן בהשתלבות הרחבה כל כך של האוקראינים בחברות ישראליות, שכרו של מתכנת אוקראיני מתחיל עשוי לעמוד על 1,500 דולר, כחצי משכרו של מתכנת ישראלי מתחיל. החיים באוקראינה, שמנסה להיות מערבית, זולים מאוד אבל רמת החיים נמוכה והשכר הממוצע במדינה עומד על כ-200 דולר. מבחינת העובדים האוקראינים, השכר שמציעים הישראלים הוא גבוה ומשביע רצון ומבחינת החברות הישראליות יש כאן הזדמנות מצוינת לחתוך בחצי את עלות העסקתם העובדים.

 

הכתבת הייתה אורחת החברה בסיור העיתונאים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x