$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: דיסני תרכוש את השליטה ב-Hulu

החברה מחזיקה כיום בכ-30% ממניות שירות הסטרימינג, ומנסה לרכוש עוד 30% מהן מידי אולפני פוקס ו-10% מידי AT&T. קומקאסט, שמחזיקה ביתר המניות, לא מעוניינת למכור. המטרה: להשיג תשתית סטרימינג אמינה ומתקדמת לקראת השקת שירות צפייה ישירה משלה

רפאל קאהאן 14:3728.02.19

דיסני עשויה להפוך בקרוב לבעלת השליטה בשירות הסטרימינג Hulu; לפי דיווח של וריאטי, ענקית התוכן מחזיקה ב-30% ממניות הולו ומנהלת מו"מ לרכישת 30% נוספים מידי אולפני פוקס ו-10% מידי AT&T.

 

 

אם ישלימו העסאות תחזיק דיסני בהולו, אך 30% מהמניות צפויות להישאר בידי ענקית הכבלים קומקאסט, שהצהירה שלא תמכור אותן. לפי הערכות, הרכישה מידי AT&T תתבצע בכמיליארד דולר; לא ידוע כמה יעלו לדיסני אחזקות פוקס.

 

הולו הולו צילום: שאטרסטוק

 

 

המהלך נועד לחזק את כניסת דיסני לתחום הסטרימינג, שתתבצע במסגרת שירות דיסני פלוס שתשיק השנה ויכיל תוכני מותגי על כמארוול, מלחמת הכוכבים והסרטים הקלאסיים של אולפני דיסני. השירות, כמו רבים מסוגו, יושק בשלב ראשון רק בארה"ב.

 

 

 

רכישת השליטה בהולו תיתן לדיסני גישה נוחה לתשתית סטרימינג פעילה עם טכנולוגיה אמינה ובדוקה, וגם הפרדת מותגים שתאפשר לה לשווק שירותי תוכן בצורה מגוונת יותר, לקהלים שונים. בוב איגר, מנכ"ל דיסני, הסביר שייפגש עם אנשי הולו ברגע שהחברה תוודא את רכישת פוקס. "אז נוכל לדבר על גידול בינלאומי והשקעות נוספות בתוכן", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x