מיתוג מעסיק

מיתוג מעסיק

מנכ״ל חברת CliClap מספר להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה

התחרות על עובדים מוכשרים בענף ההייטק גוברת. במסגרת סדרת הראיונות של ערוץ הייטקיסט עם מנהלים בארגונים, מצאנו כי עבור טאלנטים, הבחירה במקום העבודה הבא מבוססת על הרבה מעבר לתלוש השכר. ראיון 67 מתוך 100 בסדרה; והפעם, יונתן שניר, מנכ״ל ומייסד שותף בחברת CliClap !

בשיתוף מערכת הייטקיסט 17:4928.03.19

1. יונתן, מה מאפיין אתכם כארגון ואילו ערכים חרטתם על דגלכם?

מה שמאפיין את CliClap זה האיזון בין הדינמיות והזריזות שנדרשות בחברות סטארט-אפ לבין הניסיון והמקצועיות שמאפיינים חברות גדולות. לשותף שלי (אריה זקס) ולי יש ניסיון של מעל 17 שנה בעבודה בחברות קטנות וגדולות ואנחנו משתדלים לקחת את היתרונות משני העולמות. אנחנו מקדישים הרבה מחשבה לגיוס צוות מקצועי ומסור, שמרגיש חלק מהעשייה ומהדרך ועושה את כל מה שצריך על מנת לתרום להצלחה של החברה. מצד שני שעות העבודה אצלנו שפויות ויש איזון בריא בין העבודה לבית.

 

2. אלו עובדים ״ירגישו בבית״ ויצליחו בארגון שלכם?

חשוב לנו שכל אחת ואחד יוכל להשפיע על התפתחות החברה וירגיש שותף להצלחתה. לכן, אנחנו מקפידים שיהיה מרחב פעולה ועצמאות מקצועית לכל אחד מאנשי הצוות ומצד שני, כדי לשמור על פוקוס, אנחנו דואגים שהיעדים של כולם יהיו ברורים ומדידים.

בנוסף, אנחנו מאמינים שכדי לבלוט ולגבור על התחרות, מעבר ליכולות המוצר והטכנולוגיה, הדבר החשוב ביותר הוא היכולת להבין את צרכי הלקוח ולתת שרות איכותי ואמין. לכן אנחנו מגייסים ומטפחים אנשים שאוהבים אתגרים, לא מפחדים מכישלונות, ובעיקר דוגלים בשקיפות ובשיתוף הלקוח. עובדים שיפרחו אצלנו הם אנשים נטולי אגו שמסוגלים להוביל משימות מקצה לקצה ולנהל את עצמם, ושלא נאבדים בסביבה לחוצה.

 

3. כיצד אתם עוזרים לעובדים להצליח בארגון ולפתח את הקריירה שלהם?

היתרון בעבודה בסטארט-אפ בכלל ובהצטרפות בשלביו המוקדמים בפרט, זו ההזדמנות לגעת בהרבה תחומים בעלי השפעה ישירה על המוצר והחברה, והיכולת להתקדם מהר גם ברמה המקצועית וגם במסלול הניהולי. אנחנו מאמינים שכל עובד בחברה, שמוכיח שיש לו יכולת למידה עצמאית והעמקה בנושאים מקצועיים חדשים לצד מוטיבציה לדחוף את הארגון קדימה יקבל את ההזדמנות להתקדם. לכן, ככלל נעדיף לאפשר קידום מתוך הארגון לפני שנפנה לגיוס כוח אדם מבחוץ. בנוסף, המנהלים בחברה הם מקצועניים בתחומם ובעלי ניסיון רב. שמנו לנו למטרה לשמש כמנטורים לצוות ואנחנו משקיעים משאבים רבים בהעברת הידע ובחניכה אישית של העובדים.

 

4 . אילו אירועים / פעילויות החברה מקיימת לטובת העובדים?

אנחנו אוהבים לחלוק ולחגוג עם העובדים את ההצלחות של החברה תוך ציון אבני דרך משמעותיות. בימי חמישי יש Happy-Hour ומידי שנה אנחנו עורכים אירוע לסיכום השנה שחלפה.

יונתן שניר ואריה זקס CliClap יונתן שניר ואריה זקס CliClap

 5. מה החזון שלכם בכל הקשור לאנשים שעובדים בחברה?

התפיסה שלי לגבי העובדים מתחילה מהדבר הבסיסי ביותר והוא שאנשים שעובדים אתנו יקומו בבוקר עם חיוך, ישמחו להגיע לעבודה וירגישו שהם לומדים ומתפתחים מקצועית. על הבסיס הזה המחוייבות שלנו כארגון היא לטפח עבודת צוות שתאפשר לכל עובד לקחת חלק משמעותי בהתקדמות החברה. זה הבסיס לבנייה של ארגון בריא וצומח, וכשהוא קיים סיכויי ההצלחה של החברה גדלים בעשרות מונים. זה נשמע פשוט וטריוויאלי, אבל זו מטרה מורכבת שדורשת הרבה קשב ותשומת לב. בסטארט-אפ, באופן אינהרנטי, היקף העבודה עולה על כמות המשאבים הקיימים בארגון. היעדים מאוד מאתגרים והזמן, שהוא המשאב היקר ביותר, חייב להיות מנוצל בצורה מיטבית. עובד שמרגיש שהוא שותף אמיתי לעשייה ושדעתו באמת נשמעת, יגדיל את סיכויי ההצלחה ויתרום לאווירה הכללית, גם בסביבת עבודה מאתגרת. ולהפך, עובד שמרגיש שהוא בורג קטן באופרציה, בסביבת עבודה לחוצה בהכרח יפתח אדישות או תסכול שמשפיעים באופן ישיר גם על התוצרים שלו וגם על התפקוד של שאר חברי הצוות.

 

6. כיצד נראה יום עבודה בארגון?

סדר היום משתנה בהתאם לתפקיד של כל אחד והמשימות עליהן הוא אמון. יחד עם זאת יש כמה קווים מנחים. בתחילת השבוע יש מפגש של עדכונים לגבי סטטוס המשימות מהשבוע החולף והגדרת משימות/ יעדים חדשים לשבוע הקרוב. אנחנו משתדלים להגדיר בכל מפגש כזה את היעד המרכזי עליו מפוקסת החברה לאותו שבוע, ומנצלים את ההזדמנות להתעדכן ולשמוע מכל אחד מאנשי הצוות על אירועים מעניינים שהיו ונושאים שעשויים לעניין את כולם. על מנת שהמפגש יהיה אפקטיבי, אנחנו תוחמים אותו בזמן של לא יותר מ-30 דקות.

חוץ מזה, בדרך כלל את ארוחות הצהריים אנחנו אוכלים ביחד כולנו. זה הרגל נחמד (שבלי שתכננו הפך לקבוע) ואנחנו שמחים ומשתדלים להקפיד עליו כי הוא מאפשר לפחות פעם ביום מפגש בפורום צוותי מלא והתאווררות.

 

7. מה מאפיין את העובדים והמנהלים בארגון שלכם? אילו אנשים אתם מחפשים?

כל המנהלים בארגון הם בעלי ניסיון רב בתחומם ויש להם הרבה מה לתת למי שעובד איתם. כפי שציינתי, התמיכה האישית והחניכה הן עקרונות מנחים אצלנו בחברה ואנחנו מקדישים לו הרבה זמן לצד ציפיה שהעובד יקבל מאיתנו את הכלים וימשיך להעמיק חקר בלימוד עצמי ובהובלת משימות עצמאית. מהצד השני של המטבע אנחנו מחפשים אנשים עם DNA דומה במובן זה שהם רוצים לתרום ולהיתרם, יודעים ללמוד מטעויות ולהסתכל על הדברים ממעוף הציפור ומסוגלים לצלול לתחומים פחות מוכרים ולעבד בעצמם חומרים חדשים.

חשוב לי להדגיש שאנחנו תומכים ומעודדים איזון בין עבודה לפנאי/משפחה ולכל אחד מאתנו יש ימים שיוצאים מוקדם יותר ומספיקים לראות את ה"בית" לפני שמחשיך.

 

בואו להכיר אותנו לעומק ולהתעדכן במשרות הפתוחות שלנו באתר הקריירה שלנו בהייטקיסט.

 

הייטקיסט פלטפורמת מיתוג המעסיק החדשה והיוקרתית לענף ההייטק בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x