שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

יזמי סייבר התלוננו בפני נתניהו: "קל יותר לדבר עם ה-SEC מאשר עם הרשויות בארץ"

ראש הממשלה נפגש עם נציגי 20 סטארט-אפים בתחום אבטחת המידע, במסגרת כנס סייברטק 2019 שנערך היום בתל אביב. נתניהו מסר שהוא מודע לקשיי כוח האדם שבתחום ולזמינות משרדי הממשלה, אך שמימון ממשלתי לא יגיע לחברות מבלי תנאים מקדימים, למשל - מעבר לבאר שבע

רפאל קאהאן 13:2529.01.19

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש מערך הסייבר הלאומי יגאל אונא, ראש המועצה הלאומית לכלכלה אבי שמחון וראש סגל רה"מ יואב הורוביץ ערכו היום (ג') מפגש בלתי פורמלי עם 20 נציגי סטארט-אפים בתחום הסייבר. המפגש התבצע במסגרת כנס האבטחה סייברטק 2019, שמתקיים בתל אביב.

 

 

 

ראש הממשלה הודה בפני היזמים שהשתתפו במפגש שישנה בעיית איוש מהותית ופער בזמינות משאבים מצד הממשלה. "חייבים למצוא פיתרון לבעיית כוח האדם", אמר, מבלי להרחיב על פתרונות. עוד הוסיף כי משרדי הממשלה לא מספקים מענה אחיד לצורכי הסטארט-אפים והיזמים הישראלים.

 

ראש הממשלה בפורום היזמים בכנס ראש הממשלה בפורום היזמים בכנס צילום: רפאל קאהאן

 

 

נושא כוח האדם, שמהווה כבר מספר שנים את הבעיה מהחמורות ביותר בתחום ההייטק השיראלי, בלט לאורך הפגישה: היזמים ביקשו מקום להכשרות גם בתחומי טכנולוגיה שאינם דורשים ידע מעמיק במדעי המחשב או בטכנולוגיה מתקדמת, בייחוד בפריפריה. אלה תחומים שלא דורשים הכשרה מעמיקה, הסבירו היזמים לראש הממשלה, ומאפשרים להעסיק את הבוגרים. "יש מקום ליוזמה כזו", אמר נתניהו והסביר שמדובר גם במאמץ של החברות להשתתף בהכשרות האלה ולהתחייב לתעסוקה של בוגרים. בנוסף, העלה אפשרות לקיצור הניסיון התעסוקתי הנדרש לאחר סיום הלימודים כדרך להאיץ הגעת עובדים מוכשרים חדשים לשוק.

 

 

 

נציגי הסטארט-אפים שטחו בפני ראש הממשלה את הבעיות עמן הם מתמודדים באופן יומיומי כיזמים בתחום אבטחת המידע. רוב טענותיהם נגעו לנושאי רגולציה וזמינות של מימון מצד רשות החדשנות. "אנו נתקלים פעמים רבות במצבים בהם הרבה יותר קל לנו לנהל דיאלוג מול ה-SEC בארצות הברית מאשר מול הרשות לניירות ערך או רשות החדשנות פה בארץ", טען אחד המשתתפים. בנוסף, התלוננו היזמים על מיעוט שיתופי הפעולה עם הגורמים הממשלתיים בתחום הניסויים והבדיקות. ראש הממשלה הסביר שכסף ממשלתי לא יגיע לחברות ללא תנאים מקדימים, ואונא הוסיף שישנם תמריצים לחברות סייבר שיסכימו להעביר את פעילותן או חלק ממנה לבאר שבע.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x