שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מיתוג מעסיק

מיתוג מעסיק

מנהלת משאבי האנוש של חברת Sisense בישראל, מספרת להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה

התחרות על עובדים מוכשרים בענף ההייטק גוברת. במסגרת סדרת הראיונות של ערוץ הייטקיסט עם מנהלים בארגונים, מצאנו כי עבור טאלנטים, הבחירה במקום העבודה הבא מבוססת על הרבה מעבר לתלוש השכר. ראיון 49 מתוך 100 בסדרה; והפעם, יעל יצחקי, מנהלת משאבי האנוש של חברת Sisense בישראל!

בשיתוף מערכת הייטקיסט 15:5420.01.19

1. יעל, מה מאפיין אתכם כארגון ואילו ערכים חרטתם על דגלכם?

כסטארט אפ שגדל במאות אחוזים בשלוש שנים האחרונות אפשר לומר עלינו שאנחנו ארגון מהיר, אינטנסיבי שלא חושש לקחת החלטות (ולעיתים גם סיכונים), כזה שמציב בפני העובדים אתגרים טכנולוגיים ועסקיים מורכבים ובוחר את אלו שידעו להתמודד איתם.

ארבע דברים עיקריים מנחים אותנו כארגון:

We care – אפשר לומר שאנחנו "אובססיביים" בעניין ודואגים לעובדים שלנו, להצלחה של הלקוחות שלנו, ולשביעות הרצון מהמוצר שאותו אנחנו מוכרים. התכונה הזו נמצאת אצל כל אחד מהעובדים שלנו ומכווינה את העבודה שלנו.

We innovate – חדשנות בכל אזור, מהפתרונות שהמוצר שלנו מאפשר ללקוחות דרך האופן בו אנחנו מוכרים ומלווים את הלקוחות שלנו וכלה בתוכניות חדשניות שאנחנו מציעים לעובדים.

We deliver – כי אין לנו זכות קיום אם לא נדלוור בזמן, במקצועיות, בשירות ובערך שאנחנו נותנים.

We open – אנחנו רוצים לשמוע – את הטוב ויותר מזה את הפחות טוב. הפתיחות ללמידה, משוב וביקורת מאפשרת לנו להרחיב את הפרספקטיבה לדייק את העשייה ולהתקדם בכיוונים הנכונים.

 

2. אלו עובדים ״ירגישו בבית״ ויצליחו בארגון שלכם?

אלו שירגישו אצלנו בבית הם הסקרנים, שרוצים ללמוד, להרחיב ולהתרחב.

אלו שמחפשים דרכים לעשות את הדברים טוב יותר, מדויק יותר .

אלו שלא יתביישו לשאול ותמיד ישמחו להסביר ולשתף .

שלא יחששו לקחת סיכונים ושיקחו אותם, יעשו ככל האפשר על מנת שיצליחו.

ואלו שאוהבים אנשים וממש אבל ממש אכפת להם.

 

3. כיצד אתם עוזרים לעובדים להצליח בארגון ולפתח את הקריירה שלהם?

כל עובד חדש שמגיע לסייסנס לוקח חלק בתוכנית שנקראת New Hire Academy . התוכנית מאפשרת לכל העובדים להכיר את החברה באמצעות חשיפה לעשייה במחלקות השונות ומפגש עם מגוון של עובדים. כחלק מהתוכנית אנחנו מלמדים את כל העובדים כיצד להשתמש במוצר ולבנות Dashboards. בנוסף , לכל עובד יש תוכנית הכשרה מותאמת למחלקה אליה הוא מצטרף. התוכניות מורכבות מאוסף של מודולים הכוללים למידה אישית, mentorship והתנסות מעשית. כחלק מהשגרה יש בסייסנס תוכנית שנקראת "Moonshot your Career" – תוכנית רב שנתית שמיועדת לפיתוח העובדים בין אם לתפקידים ניהוליים, תפקידים בכירים יותר ואף בין תפקידים. בשנה האחרונה 25% מהעובדים שלנו עברו בין תפקידים כאשר חלק ניכר מהתקנים שלנו אוישו באמצעות ניודים וקידומים פנימיים.

 

4. אילו אירועים / פעילויות החברה מקיימת לטובת העובדים?

ככאלו שמאמינים במשפט Work Hard Play Hard אנחנו מקיימים מגוון גדול מאוד של אירועים במהלך השנה. בין האירועים השונים שאנחנו מקיימים חשוב לי לציין שתי תוכניות ייחודיות:

הראשונה Sisense Mashup – תוכנית רבעונית שפורסת בפני העובדים אוסף של אירועים – החל מהופעות, דרך סיורי אומנות, סדנאות בישול, הצגות, טיולי סופ״ש ועוד כאשר לכל עובד ניתנת ההזדמנות לבחור את האירוע שמתאים עבורו ולהיפגש עם "סייסנסרים" נוספים שחולקים אותם תחומי עניין לפעילות משותפת.

תוכנית דגל נוספת נקראת "Coming up for Air" – על מנת לעבוד באופן יצירתי, פורה ומקדם צריך מידי פעם גם לעצור, לנוח ולנשום אוויר. בתום כל רבעון אנחנו עוצרים לרגע ויוצאים לסופשבוע ארוך (שישי – ראשון) בכל המשרדים שלנו בעולם – חופש, בלי ישיבות, בלי טלפונים וללא מיילים וממלאים מצברים לקראת הרבעון הבא.

יעל יצחקי, מנהלת משאבי אנוש יעל יצחקי, מנהלת משאבי אנוש

 

5. מה החזון שלכם בכל הקשור לאנשים שעובדים בחברה?

החזון שלנו מתיישב באופן מיטבי עם הצורה שבה אנחנו פועלים – כסטארט אפ שצמח במאות אחוזים בשנים האחרונות יש לנו מגוון של אפשרויות לפיתוח וצמיחה בתוך החברה. מה שמאפשר לעובדים שלנו מעבר לתפקידים חדשים, תפקידי רוחב ותפקידים ניהוליים. העובדים שלנו הם הבסיס להצלחה שלנו כחברה, הצמיחה שלנו כחברה קשורה קשר הדוק לצמיחה של העובדים שלנו.

 

6. כיצד נראה יום עבודה בארגון?

יום העבודה בארגון מתחיל לרוב בקפה וארוחת בוקר במטבח, זו הזדמנות מעולה לפגוש את האנשים שניה לפני שצוללים ליום העבודה. כיוון שאנחנו יושבים ב-open space תמיד מעניין לראות איך כל אחד מרוכז בתחומו, בין אם מדובר בשיחה עם לקוחות, בתמיכה בכתיבת קוד או בפגישות עבודה. בצהריים רב העובדים נפגשים בקומה המרכזית ואוכלים ארוחת צהרים – בין אם הביאו מהבית, הזמינו ב" תן ביס" או הכינו סלט טרי במטבח שלנו – זו השעה הכי רועשת ושמחה ביום, תוכלו לשמוע בליל של שיחות באוסף שפות.

 

7. מה מאפיין את העובדים והמנהלים בארגון שלכם? אילו אנשים אתם מחפשים?

העובדים והמנהלים שלנו חולקים את אותם המאפיינים שאנחנו מחפשים אצל המועמדים שאנחנו פוגשים – מעיזים – מעיזים לנסות, להתלבט, לעשות מה שלא עשו קודם, להיכשל (לפעמים), ללמוד מטעויות ולעשות טוב יותר בפעם הבאה. סקרנים, חכמים, לומדים, משתתפים ושותפים ומאוד מאוד נחמדים.

 

בואו להכיר אותנו לעומק ולהתעדכן במשרות הפתוחות שלנו באתר הקריירה שלנו בהייטקיסט.

 

הייטקיסט – פלטפורמת מיתוג המעסיק החדשה והיוקרתית לענף ההייטק בישראל.

x