שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

Wibbitz הישראלית פיטרה 10% מעובדיה; אחד המייסדים עוזב אף הוא

הסטארט-אפ שפיתח פלטפורמה ליצירת סרטוני וידאו באמצעות בינה מלאכותית פיטר 10 עובדים. במקביל, המייסד יותם כהן, שניהל את הפעילות בישראל, עוזב את החברה, ללא קשר לפיטורים

מאיר אורבך 07:4511.12.18

חברת Wibbitz הישראלית פיטרה באחרונה 10 עובדים, שהם כ־10% מכוח העבודה שלה. כך נודע ל"כלכליסט". כמו כן, אחד ממייסדי החברה יותם כהן, שניהל את פעילותה בישראל מזמן הקמתה ב־2009 והיה אחד ממייסדיה, נמצא בהליכי פרישה בימים אלה.

 

 

 

הרקע לפיטורים הוא על פי ההערכות רצונה של החברה להקטין את הוצאותיה. המפוטרים הועסקו בישראל ובארה"ב, והם באים מכל מחלקות החברה. Wibbitz מעסיקה כיום 90 עובדים בשלושה מטות מרכזיים בתל־אביב, ניו־יורק ופריז.

 

יותם כהן, ממייסדי Wibbiz יותם כהן, ממייסדי Wibbiz צילום: אוראל כהן

 

 

פרישתו של יותם כהן, שהקים את החברה עם זוהר דיין המשמש מנכ"ל ויושב בארה"ב, אינה קשורה לפיטורי העובדים. הליך פרישתו מהחברה החל כבר לפני כמה חודשים והושלם באופן סופי בימים האחרונים. בישראל נמצא מרכז הפיתוח של החברה ובו מועסקים רוב עובדיה.

 

Wibbitz, שפיתחה פלטפורמה להמרת טקסטים לסרטוני וידאו קצרים באמצעות טכנולוגיה המבוססת על בינה מלאכותית, גייסה עד היום 30.8 מיליון דולר. הסבב האחרון של החברה היה ב־2017.

 

עם משקיעיה נמנים קרן ההשקעות של ערוץ מזג האוויר האמריקאי, סוכנות הידיעות AP, קרנות ההשקעות הצרפתיות 1TF ו־BDMI, נאנטמובייל (NantMobile), קרן לול (Lool Ventures) וקרן הורייזון.

 

באמצעות התוכנה של החברה אפשר לנתח טקסט וליצור סרטון וידאו של 40 שניות, ערוך לחלוטין ומוכן לשידור. את התהליך הזה, שבעבר נדרש לבצע לפחות במשך ארבע שעות ודרש ידע מקצועי, אפשר לעשות באמצעות התוכנה של ויביטס בזמן קצר, עם ידע מינימלי בעריכת וידאו.

 

בעבר דיווחה החברה על גידול של ממש במכירותיה בשנת 2017 ועל תחזית לגידול דומה ב־2018, אבל נראה כי מכירותיה עדיין אינן מסתכמות בעשרות מיליוני דולרים.

 

"המשרד בתל אביב יהיה מעבדת הפיתוח והחדשנות"

 

מנכ"ל החברה ואחד מייסדיה, זוהר דיין, מסר ל"כלכליסט": "בתחילת השנה שינינו את המודל העסקי שלנו למודל של מנוי (SAAS). מאז המעבר למודל החדש חווינו גדילה משמעותית במספר הלקוחות וצמיחה של מעל 200% בהכנסות החודשיות. השינוי מוכיח את עצמו ושנת 2018 תהיה שנה שוברת שיאים עבורנו כחברה".

 

מימין: זוהר דיין ויותם כהן מימין: זוהר דיין ויותם כהן

 

 

עוד אמר דיין: "לאחרונה ביצענו מספר שינויים מבניים הקשורים במעבר למודל החדש והכנת החברה לשלב הבא של צמיחה, כולל התאמות בצוות שלנו בתל אביב כדי שיהיה מותאם בצורה האופטימלית לאסטרטגיה העדכנית. אנחנו ממשיכים בגיוס אנשים ומשקיעים משאבים רבים במוצרים חדשים ובהגדלת צוותי המכירות והשיווק שלנו בניו יורק, פריז ולונדון.

 

"כחלק מהמבנה החדש סביב המודל והאסטרטגיה המעודכנים החלטנו להעביר את כל האופרציה העסקית למשרדינו בניו יורק ולמצב את המשרד בתל אביב כמעבדת הפיתוח והחדשנות שלנו. לאחר תרומתו העצומה של יותם במשך שמונה השנים האחרונות לצמיחתה והצלחתה של החברה, אני מכבד את החלטתו להתקדם לאתגר הבא, אנחנו נתגעגע אליו מאוד ומאחלים לו הצלחה רבה. יותם ואני הקמנו את החברה כשני סטודנטים צעירים ויחד הבאנו אותה למקום שבו היא נמצאת היום, אני בטוח שנמשיך להיות קרובים גם בעתיד".

 

יותם כהן מסר בתגובה: "לאחר 8 שנים מדהימות ומאתגרות, בהן בנינו חברה גלובלית עם צוות איכותי ו-DNA ייחודי החלטתי להמשיך לאתגר הבא. וויביטז היא חברה מצוינת עם אנשים מדהימים ואני גאה שהיה לי הזכות להוביל את החברה להישגים בינלאומיים יוצאי דופן. היו הרבה אנשים שניסו להניא אותי מכך, אבל אני מרגיש שזה הדבר הנכון. אני מאחל המון הצלחה לחברה ולכל העובדים המוכשרים בה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x