שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

טים קוק: למפיצי שנאה וגזענות אין בית בפלטפורמה של אפל

מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה נאם באירוע של הליגה נגד השמצה, במסגרתו תקף מפיצי תיאוריות קונספירציה אלימות ותוכן פוגעני. בנוסף, הדגיש את מחויבות החברה לבניית מוצרים ושירותים שישפרו חיים של אנשים

עומר כביר 09:3304.12.18
לתוכן שמקדם שנאה ואלימות אין מקום בפלטפורמה של אפל - כך הכריז אתמול (ב') מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה, טים קוק, בדברים שנשא בוועידה של הליגה נגד השמצה שנערכה בניו יורק.

 

 

קוק היה אורח הכבוד בוועידה, אליה הגיע כזוכה הראשון של קבל פרס "אומץ בפני השנאה" החדש של הארגון. את נאום הזכייה שלו ניצל קוק כדי להציג את מחויבות אפל להרחקת תוכן שטנה מהמוצרים ומהשירותים שלה. "באפל, אנחנו מאמינים שלטכנולוגיה צריכה להיות נקודת מבט ברורה", אמר. "אין לנו זמן להסתבך. יש לנו רק מסר אחד לאלו שמבקשים לקדם שנאה, מחלוקת ואלימות: אין לכם מקום בפלטפורמה שלנו. אין לכם בית כאן".

 

 

 

אין לשנאה בית באפל. קוק אין לשנאה בית באפל. קוק

 

 

מנכ"ל אפל הוסיף שכבר מהימים הראשונים של אפל בתחום התוכן, עם השקת חנות המוזיקה אייטיונס, החרימה החברה תוכן שמציג את האדם הלבן כעליון. "למה? כי זה הדבר הנכון לעשות. כמו שהדגמנו השנה, לא ניתן במה לתיאוריות קונספירציה אלימות. למה? כי זה הדבר הנכון לעשות", הוסיף.

 

 

בדברים אלה התייחס למגיש הרדיו אלכס ג'ונס, שנוהג להפיץ תיאוריות קונספירציה הזויות וחסרות קשר למציאות. ג'ונס נחסם השנה ממרבית הפלטפורמות המקוונות החשובות, כאשר לצד אפל גם יוטיוב, טוויטר ופייסבוק גירשו אותו משורותיהן.

 

 

 

מנכ"ל אפל הדגיש שאף שאפל רואה את עצמה כחברת טכנולוגיה, היא סבורה שיש לה מחויבות ואחריות מעבר לפיתוח ושיווק מוצרים: "אפל היא חברת טכנולוגיה, אבל אנחנו אף פעם לא שוכחים שאת המוצרים שאנחנו יוצרים מדמיינים מוחות אנושיים, בונות ידייים אנושיות ושהם נועדו לשפר את חייהם של אנשים. אני מודאג פחות ממחשבים שחושבים כמו אנשים ויותר מאנשים שחושבים כמו מחשבים. טכנולוגיה צריכה לבטא את הפונטציאל האנושי, היא צריכה לבטא אופטימיות. אנחנו סבורים שהעתיד שייך לאלו שרואים בטכנולוגיה דרך לבנות עולם יותר מכיל ומלא תקווה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x