$
חדשות טכנולוגיה

נזיפה מבית המלוכה: "הרשתות החברתיות מזהמות את השיח הציבורי"

הנסיך הבריטי ויליאם מתח השבוע ביקורת על חברות המדיה החברתית על כך שאינן נוקטות פעולה לעצירת תופעות בעייתיות ונרחבות כמו ביריונות ברשת והפצת מידע שקרי

שירות כלכליסט 13:2917.11.18

הנסיך הבריטי ויליאם מתח השבוע ביקורת על חברות המדיה החברתית על כך שאינן נוקטות פעולה לעצירת תופעות בעייתיות ונרחבות כמו ביריונות ברשת והפצת מידע שקרי. בדברים שאמר ל-BBC, ציין הדוכס מקיימברידג' שאותן חברות מאפשרות הפצת "מידע שקרי והונאות רחבות היקף שמזהמות את השיח הציבורי".

 

 

 

לדברי ויליאם, "הכלים בהם אנו משתמשים כדי לברך זה את זה על הצלחות והישגים יכולים גם לשמש להפוך דרכי התבטאות מלאות בשנאה וטינופת לנורמליות. האתרים בהם אנו משתמשים כדי להישאר בקשר זה עם זה יכולים ליצור עבור חלקינו רגשות עמוקים של בדידות ואי התאמה".. הוא הפציר בחברות המדיה החברתית לטפל בנושאים הללו.

הנסיך ויליאם ורעייתו הנסיך ויליאם ורעייתו צילום: שאטרסטוק

 

"החברות יכולות לתקשר זו עם זו כדי למצוא דרכים חכמות לטפל בהשלכות הלא רצויות" הוא אמר, והוסיף שלחברות הטכנולוגיה הגדולות יש עדיין "הרבה מה ללמוד בנוגע לאחריות שמגיעה יחד עם הכוח העצום שלהן".

 

עוד אמר הנסיך כי "הדרך מהתחלה כסטודנט עם רעיון חדשני ועד להגעה לעמדות המנהיגות בחברות הגדולות בעולם הפכה לכל כך מהירה, כך שעל (בעלי החברות) להיאבק כדי להבין שהתמריצים שלהם השתנו. דרישות בעלי המניות, דפי המאזנים והרווח מסיחים את דעתם מהערכים שהפכו אותם לכל כך מצליחים מלכתחילה. הם כה גאים במה שהם בנו עד שאזניהם אטומות בפני החששות הגוברים של משתמשיהם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x