$
חדשות טכנולוגיה

סוף הבלוף: ממשלת ישראל לא תחליף את ווינדוס בתוכנה אחרת

לפני כחודשיים הודיעה הממשלה שתבחן מחדש את ההתקשרות שלה עם מיקרוסופט לאספקת מוצרי ווינדוס ואופיס, במסגרת חוזה של 100 מיליון שקל בשנה - מה שיחייב שינוי נרחב בשירותי המחשוב הלאומיים. ואולם, המהלך נועד רק להפעיל לחץ על מיקרוסופט, והסתיים בהסדר ולא ברפורמה

עומר כביר 11:4613.11.18
אחרי כחודשיים וחצי של כיפופי ידיים והצגות, משרד האוצר הודיע היום שחתם על הסכם מסגרת חדש עם מיקרוסופט, ושם בכך קץ לרמיזות לפיהן יתכן שחוזה בשווי 100 מיליון שקל בשנה עם ענקית התוכנה לא יחודש.

 

 

בסוף אוגוסט הודיע משרד האוצר שהפסיק את המו"מ עם מיקרוסופט על חידוש חוזה האספקה הממשלתי של מוצריה – ווינדוס ואופיס – בסך 100 מיליון שקל בשנה. זאת על רקע בקשת מיקרוסופט לשנות את מודל הרישוי. בהודעה לעיתונות הבטיח ראש מנהל הרכש, גל אמיר, שאי-חידוש ההסכם יעודד את הממשלה לבחון את הצורך בשימוש במוצרי מיקרוסופט או לעבור למוצרים חלופיים.

 

 

ווינדוס 10 ווינדוס 10

 

 

כבר אז הערכנו ב"כלכליסט" שלא מדובר בתחילתה של דרך חדשה, ושברור לכל שההכרזה על הפסקת המגעים עם מיקרוסופט היא רק חלק מהמשא ומתן בין שני הגופים.

 

 

 

ואכן, היום הודיע משרד האוצר על המשך ההתקשרות עם החברה. "מנהל הרכש הממשלתי בחשב הכללי וחברת מיקרוסופט חתמו על הסכם מסגרת חדש שיאפשר התקשרות בין מיקרוסופט למשרדי הממשלה באופן שנותן מענה לצרכי הממשלה ושומר על היקף ההוצאה הממשלתית", נמסר. "‎ההסכם מבטיח כי משרדי ממשלה אשר יתקשרו עם מיקרוסופט בכפוף לחוק חובת המכרזים והתקנות יזכו בתנאים מסחריים מועדפים לרכישת טכנולוגיות חדשניות ואימוץ טכנולוגיות מתקדמות של החברה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x