$
אינטרנט

פייסבוק: החשבונות המזויפים שניסו להשפיע על הבחירות הופעלו מרוסיה

להערכת החברה, 115 החשבונות שאיתרה וחסמה השבוע קשורים ל-IRA - הגוף שמשמש את ממשלת רוסיה להשפעה על פוליטיקה עולמית דרך מדיה חברתית. בחודשים האחרונים הגדילה פייסבוק את מאמציה ביירוט מפיצי פייק ניוז ותעמולה זרה - והסירה בין השאר, חשבונות שהופעלו מאיראן

עומר כביר 09:1507.11.18
115 החשבונות שפייסבוק חסמה השבוע בעקבות "התנהגות מתואמת ולא-אותנטית" הופעלו כנראה על ידי רוסיה - כך מסרה אמש (ג') הרשת החברתית, בשעה שבארה"ב עדיין סופרים את הקולות בבחירות אמצע הקדנציה שנערכו אתמול.

 

 

ביום א' הודיעה פייסבוק על הסרת 30 חשבונות ברשת החברתית ועוד 85 חשבונות באינסטגרם, בעקבות פנייה בנושא שקיבלה מרשויות אכיפת חוק בארה"ב.

 

אמריקאים מצביעים בבחירות אמצע הקדנציה אמריקאים מצביעים בבחירות אמצע הקדנציה צילום: איי אף פי

 

 

ראש תחום הסייבר בחברה, נתנאל גלייכר, אמר עתה שהחשבונות נחסמו על רקע חשד לקשר לרוסיה. "בעקבות טיפ שקיבלנו חסמנו יותר מ-100 חשבונות פייסבוק ואינסטגרם בעקבות חששות שהם קשורים ל-IRA (הגוף שמשמש את ממשלת רוסיה במאמצי ההתערבות שלה בבחירות דרך רשתות חברתיות, ע"כ)", מסר בהודעה לעיתונות. "הערב, אתר שלטענתו קשור ל-IRA פרסם רשימת חשבונות אינסטגרם שלדבריו נוצרו על ידו. כבר חסמנו את מרבית החשבונות אתמול, וכעת חסמנו את השאר. מדובר בתזכורת שהשחקנים הרעים לא יוותרו, ולכן חשוב שנעבוד עם ממשלת ארה"ב וחברות טכנולוגיה אחרות".

 

בחודשים האחרונים קיימה פייסבוק פעילות נרחבת של זיהוי והסרת חשבונות מזויפים. באוגוסט הודיעה החברה שהסירה 652 עמודים, קבוצות וחשבונות שפעלו מאיראן וקיימו התנהגות מתואמת ולא-אותנטית, וכן מספר חשבונות שקושרו לרוסיה. בסוף אוקטובר הסירה החברה 82 חשבונות איראניים נוספים.

 

 

 

השבוע נודע שארצות הברית נערכת לביצוע מתקפת סייבר נרחבת ברוסיה כמכת-תגובה למקרה של מעורבות חריגה במערכת הבחירות שלה. לא ידוע כיצד מגדירה ממשלת ארה"ב - שנשיאה נחשד בכך שהסתייע בגורמים מרוסיה לבחירתו - מעורבות חריגה שכזו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x