שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

ארזת לבד? האיחוד האירופי יפעיל פוליגרף מבוסס AI בביקורת הגבולות

המערכת צפויה להיפרש בתחילה בהונגריה, לטביה ויוון; היא תציג לאנשים שאלות ותסרוק את פניהם כדי לזהות סימני שקר. נכון להיום, המערכת מציגה דיוק של 76%, ומפתחיה צפויים לשפר את הביצועים ל-85%

רפאל קאהאן 16:2801.11.18

האיחוד האירופי צפוי להתחיל בפיילוט שינסה סוג חדש של מכשירי פוליגרף, המיועדים לעמדות בידוק דרכונים בכניסה למדינות האיחוד. הוא יישען על שילוב בין ניתוח של צילום ביומטרי ובין בינה מלאכותית ומכונה iBorderCtrl.

 

 

מבקש הכניסה ימלא טופס אלקטרוני ויעלה אליו עותק של הדרכון שלו ומסמכים נוספים, אם יידרש - ואז יועבר לבדיקת הפוליגרף החכם. השאלות צפויות להיות סטנדרטיות למדי כמו "מה מטרת הביקור שלך?", "מהי תכולת המזוודה?" או "אם תפתח את המזוודה ותראה לי את תוכנה האם זה יאשר את אמיתות ההצהרות שלך?" - בזמן שמצלמת רשת באיכות גבוהה תנתח את פני הנבדק ותזהה אינדיקציות לשקרים ע"ב תנועות העיניים והפנים.

 

 

התוכנה תשאל אותך כמה שאלות התוכנה תשאל אותך כמה שאלות צילום: שאטרסטוק

 

 

אם הבידוק יעבור בהצלחה, הנוסע יקבל מדבקה עם קוד QR שתאפשר לו לעבור הלאה. אם הבידוק ייכשל, הטיפול יעבור לבודק אנושי שייוודא את בדיקת הפוליגרף בבדיקה משלו.

 

באיחוד עדיין מתייחסים לפיילוט כניסוי בלבד, והוא עדיין לא ישמש כדי לאסור כניסה של מישהו. בין היתר, משום שביצועי המערכת עדיין טעונים שיפור: גרסאות ראשונות שלה הציגו דיוק של כ-76%, אך צוות המפתחים צפוי לשפר בקרוב את הדיוק ל-85%.

 

 

 

הפרויקט החדש יופעל בתחילה בעמדות בהונגריה, לטביה ויוון במשך כחצי שנה אז יוחלט אם להרחיב אותו למדינות נוספות.המערכת עצמה העלתה חששות מצד ארגוני זכויות אדם, שחוששים שהן עלולות לצמצם את שיקול הדעת של הבודקים האנושיים, ולקדם כך פגיעה בחופש התנועה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x