$
מכשירים ומדריכים

אפל תחשוף ביום ג' את הדור החדש של האייפד פרו והמקבוק אייר

שני המוצרים לא זכו לעדכון משמעותי מזה שלוש שנים לפחות - ועתה צפויים לקבל מתיחת פנים: האייפד פרו יזכה במסך מקצה לקצה בדומה לאייפונים האחרונים, בתוספת טכנולוגיות זיהוי פנים; ואילו המקבוק החדש יקבל מסך בעל מסגרת דקיקה יותר, מה שיצמצם את גודלו ומשקלו

עומר כביר 08:0928.10.18
אפל צפויה לחשוף השבוע שדרוג משמעותי לאייפד פרו ולליין מחשבי המקבוק אייר - שני מכשירים שלא זכו לעדכון משמעותי מזה שלוש שנים לפחות; כך לפי דיווח של בלומברג.

 

 

ביום שלישי אחר הצהריים (שעון ישראל) תערוך אפל אירוע חומרה באקדמיה למוזיקה בברוקלין. האירוע צפוי להיות קטן יותר מאירוע האייפון בספטמבר והמכשיר המרכזי שייחשף בו יהיה אייפד פרו חדש. המכשיר, שיושב על התפר שבין לפטופ וטאבלט, הושק ב-2015 וזכה להצלחה נאה, גם אם לא מסחררת.

 

 

אייפד פרו אייפד פרו

 

 

הוא זכה מאז לכמה שדרוגים, אך הדגם שייחשף השבוע יהווה את השדרוג המשמעותי ביותר מאז השקתו. לפי בלומברג, האייפד פרו המשודרג יגיע עם מסך קצה-אל-קצה וגבולות מסך דקיקים, בדומה לדגמי האייפון העדכניים. טכנולגיית התצוגה תהיה LCD, כמו באייפון XR הזול יותר ולא OLED כמו בדגמי ה-XS ו-XS Max. את פתח ה-Lightning יחליף, לראשונה במכשירי המובייל של אפל, חיבור USB-C תקני לטעינה ולהעבת מידע.

 

כמו בדגמי האייפון שהושקו השנה, גם לאייפד פרו תצורף תכונת זיהוי הפנים Face ID, שתחליף את סורק טביעות האצבע. בניגוד לאייפון, זיהוי הפנים יעבוד גם במצב מאונך וגם במצב מאוזן. שילוב מערך Face ID יאפשר גם תכונות מתקדמות כמו Animojis והאוואטרים בהתאמה אישית Memojis.

 

בתוך המכשיר ישולב מעבד A12 Bionic, שוב כמו בדגמי האייפון האחרונים אך ייתכן שבגרסה מותאמת. לראשונה באייפד, יכלול המכשיר גם מעבד גרפי ייעודי של אפל. כן צפויה אפל להציג גרסה משודרגת לסטיילוס שלה, Apple Pencil.

 

המקבוק אייר, המחשב הנייד הזול ביותר של אפל, לא זכה לשדרוג עיצובי מהותי כבר כשמונה שנים (השדרוגים שהוצגו מאז התמקדו בעיקר במעבדים חדשים וביצועי סוללה). באירוע ביום שלישי יגיע סוף סוף הרגע שלו, ולפי בלומברג החברה צפויה לחשוף מחשב חדש ברמת מחיר זהה, שיכלול מסך 13 אינץ' ברזולוציה גבוהה יותר ועם מסגרת דקה.

 

המק מיני, מחשב שולחני שנמכר ללא מסך ומקלדת, יקבל את השדרוג הראשון שלו מאז 2014, ויתהדר במעבדים חדשים ובתכונות למשתמשים מקצועיים. אפל גם עובדת על עדכונים לאיימק, לאיימק פרו ולמקבוק 12 אינץ', ולפחות חלק מהם יוצגו באירוע השבוע.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x