$
חדשות טכנולוגיה

מגוגל ועד אופטימל פלוס: 50 חברות ההייטק בישראל שהכי כדאי לעבוד בהן

מדד "Dun's 100" השנתי, שמדרג את חברות הטכנולוגיה המתגמלות והמושכות ביותר, מציג שינויים מעניינים: בעוד גוגל ישראל ופייסבוק ישראל עדיין יושבות בצמרת הטבלה, טיפסה מיקרוסופט למקום השלישי מהמקום ה-13 אשתקד. בנוסף, רוב החברות ברשימה הן ישראליות, מה שמראה את כוחו של מגזר ההייטק בתחרות מול הענקיות הזרות

נעמי צורף 08:3224.10.18

תחום ההייטק הוא תחום משמעותי ביותר בתעשייה הישראלית, המעסיק כיום יותר מ-300 אלף איש - וכל החברות מנסות להצטייר כמאתגרות, מתגמלות ומושכות מכולן עבור העובדים. אמש (ג') חשפה דן אנד ברדסטריט את דירוג 50 חברות ההייטק שהכי טוב לעבוד בהן, באירוע שהתקיים במתחם חללי העבודה המשותפים LABS TLV. זוהי השנה הרביעית בה מתפרסם הדירוג, שכולל חברות ממגוון ענפי טכנולוגיה וביניהם סייבר, פינטק, ביוטק, גיימינג, תעשייה ביטחונית ועוד.  

 

 

מודל הדירוג של דן אנד ברדסטריט מתבסס על שקלול נתוני משאלונים מפורטים שמילאו החברות וכן על סקר שבוצע בקרב מנהלי משאבי אנוש בחברות הייטק מובילות. 

 

צפו בדירוג המלא בסוף הכתבה. 

משרדי גוגל ישראל משרדי גוגל ישראל צילום: Itay Sikolski

 

הפרמטרים שנבדקו הם תנאי השכר והטבות שמקבלים העובדים, הדחיפה והסיוע שנותנת החברה לעובדיה בתחום פיתוח הקריירה האישית שלהם, היציבות התעסוקתית שנותנת החברה לעובדיה ואיכות חווית סביבת עבודה (wellness).

 

משרדי גוגל ישראל משרדי גוגל ישראל צילום: Itay Sikolski

 

בדומה לשנה שעברה, גם השנה נבחרה גוגל ישראל למקום הראשון בדירוג וכך גם פייסבוק ישראל למקום השני. את הקפיצה המשמעותית ביותר בעשירייה הפותחת עשתה מיקרוסופט, שמדורגת שלישית השנה בעוד החזיקה אשתקד במקום ה-13 בלבד.

 

משרדי פייסבוק ישראל משרדי פייסבוק ישראל צילום: איתי סיקולסקי

 

14 מתוך 50 החברות שדורגו השנה מופיעות לראשונה בדירוג, ביניהן השלוחה הישראלית של ענקית הסייבר פאלו אלטו נטוורקס, השלוחה הישראלית של חברת הפינטק אינטואיט וחברת הפינטק פיוניר. 64% מהחברות המדורגות הן חברות ישראליות, והיתר מגיעות מחו"ל - נתון שמצביע על חוזקה של תעשיית ההייטק המקומית ויכולתן של החברות הישראליות להתחרות בענקיות הגלובליות.  

 

אפרת שגב, סמנכ"ל פיתוח עסקי בדן אנד ברדסטריט, אמרה ל"כלכליסט": "ענף ההייטק מאופיין בתחרות עזה על טאלנטים, בשל היצע שאינו תואם את הביקושים שרק הולכים וגדלים. המציאות העסקית המורכבת הזו בתעשייה המבוססת על הון אנושי, הביאה את החברות להבנה שכל עובד חשוב, ושאם יש אוכלוסיות מוכשרות שלא נמצאות בחברות הללו, זו האחריות של החברות עצמן להיות רלוונטיות עבורן. התהליך הזה מתבטא בחשיבה תמידית על מה יסייע בגיוס ושימור עובדים מאוכלוסיות ומגזרים שונים, כאשר גם כאן באה לידי ביטוי החדשנות והיצירתיות המאפיינת את החברות בענף".

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x