שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

גלילות קפיטל גייסה 110 מיליון דולר

בגיוס השלישי של קרן ההון סיכון, גופים ישראליים השקיעו כ־40%. "המוסדיים כבר לא נרתעים מלהשקיע בהייטק", אומרים השותפים

מאיר אורבך 11:0715.10.18

קרן ההון סיכון הישראלית גלילות קפיטל גייסה 110 מיליון דולר לקרן השלישית שלה, כך נודע ל"כלכליסט". בעקבות גיוס הקרן תנהל גלילות 240 מיליון דולר בשלוש קרנות. גלילות קפיטל מנוהלת על ידי קובי סמבורסקי ואריק קליינשטיין, יוצאי יחידת המודיעין 8200.

 

גלילות קפיטל החלה את דרכה בשנת 2011 עם הקרן הראשונה שלה גלילות שהיתה בהיקף של 30 מיליון דולר. בהמשך גייסו שני שותפי הקרן 20 מיליון דולר כקרן המשך לקרן הראשונה. הקרן השנייה היתה ב־2015 בהיקף של 80 מיליון דולר וכעת השלישית. עם משקיעי הקרן החדשה נמנים לצד משקיעים מארה"ב ואירופה, משקיעים ישראלים רבים הכוללים בנקים ומוסדיים, בהם בנק הפועלים, בית ההשקעות אלטשולר שחם וחברות הביטוח הפניקס, מנורה מבטחים ואיילון. משקל הגופים הישראליים בקרן עומד על 40%.

 

"אנחנו חשים שהגופים המוסדיים בארץ עברו התמקצעות רצינית בתחום. אם בעבר הם נרתעו מהשקעות בהייטק, הרי שכיום הם יודעים במי להשקיע", אומר סמבורסקי.

 

קובי סמבורסקי ואריק קליינשטיין קובי סמבורסקי ואריק קליינשטיין

לדברי סמבורסקי הם הבינו שהסכום האידיאלי לקרן בישראל שמנוהלת על ידי שני שותפים הוא כ־100 מיליון דולר, כך שכל שותף מנהל בערך 50 מיליון דולר. "היה לנו ביקוש ל־200 מיליון דולר לפחות, אבל יש לנו שני עקרונות חשובים כשאנחנו מגייסים קרן או משקיעים בחברה. העיקרון הראשון הוא לתת החזרים טובים למשקיעים שלנו, וב־200 מיליון דולר יהיה קשה לתת החזרים טובים. העיקרון השני הוא שהיזמים שאנחנו משקיעים בהם ייצאו מרוצים וירצו לחזור אלינו". לדבריו, "כשמסתכלים על העלייה של נאסד"ק מאז גייסנו את הקרן השנייה ב־2015 עד היום, רואים שלמעשה הגידול שלנו בין שתי הקרנות הוא מאוד מינימלי".

 

עד היום רשמה גלילות קפיטל שישה אקזיטים, בהם המכירה של אאוראטו למיקרוסופט בכ־200 מיליון דולר לאחר השקעה של 2 מיליון דולר בלבד. כיום מחזיקה הקרן כמה חברות מבטיחות, בהן CyberX, YouAppi, Intsights.

 

הקרן החדשה, בדומה לקודמותיה, תשקיע בחברות בשלבים הראשונים החל בשלבי סיד דרך הגיוס הראשון. לדברי קליינשטיין, "נשקיע בתחומים שבהם השקענו בכל השנים. לא נשקיע בתחומים צרכניים, אנחנו יודעים לעבוד עם חברות תוכנה שיודעות לתת מענה ופותרות בעיות לצרכים של ארגונים. היו לנו הרבה הצלחות בתחום הסייבר ונמשיך להשקיע גם שם". בהתייחסם למחסור ביזמיות בתחום הם אומרים כי "אנו מנסים לעודד נשים לבוא אלינו ולהקים חברות אבל יש מעט מאוד כאלה. תעשיית ההייטק בארץ ובעולם מאוד גברית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x