$
חדשות טכנולוגיה

האיחוד האירופי פתח בחקירה נגד טוויטר בחשד להפרת תקנות הפרטיות שלו

על פי דיווח של פורצ'ן, הרשת החברתית שנחשבת ל"ילדה הטובה" של עולם הטכנולוגיה סירבה למסור פרטים אודות שיטות המעקב שהיא מפעילה אחר משתמשיה

רפאל קאהאן 23:4312.10.18

טוויטר נמצאת תחת חקירה של האיחוד האירופי בחשד שהפרה את תקנות הפרטיות שלה. על פי דיווח של אתר פורצ'ן הערב, הרשת החברתית, שנחשבת ל''ילדה הטובה'' של התחום, סירבה למסור פרטים אודות שיטות המעקב שהיא מפעילה אחר משתמשיה לחוקר מאוניברסיטת לונדון שביקש ממנה פירוט על כך.

 

 

 

החוקר, מייקל ויל, הסביר שכאשר הוא מפרסם קישור, טוויטר מקצרת אותו על ידי כלי שפיתחה וזאת כדי לעקוב אחרי הפופולריות של כתבות או פוסטים וכן כדי לזהות שימוש זדוני או הפצת נוזקות. אבל ויל הסביר שהוא גם רצה להבין איזה מידע טוויטר אוספת מעבר לכך. להפתעתו, בקשתו לקבלת מידע על כך נתקלה בסירוב מוחלט. התגובה שקיבל היתה שמדובר במידע שדורש יותר מדי מאמץ לאסוף ולהעביר לו.

 

מנכ"ל ומייסד טוויטר ג'ק דורסי מנכ"ל ומייסד טוויטר ג'ק דורסי צילום: בלומברג

 

 

ויל סירב לקבל את הגזירה והגיש תלונה על טוויטר לרגולטור האירי על הפרטיות, הוועדה להגנת המידע. התלונה הוגשה באירלנד בגלל ששם ממוקם המטה האירופי שלה. תקנות הגנת הפרטיות האירופיות, ה-GDPR, קובעות במפורש שלמשתמש בשירות מקוון עומדת הזכות לקבל את המידע אודות השימוש שמתבצע במידע הפרטי שלו בידי ספק השירות.

 

הסירוב של טוויטר הביא לפתיחת החקירה שכעת צפויה לעבור מאירלנד למוסדות האיחוד האירופי. אם החקירה תמצא שטוויטר אכן אשמה בהפרת התקנות היא עשויה להיקנס בסכום ניכר על כך. התקנות מאפשרות קנס של עד 4% מהמחזור השנתי שלה. פייסבוק וגוגל כבר נמצאות תחת מספר חקירות שכאלה וכעת גם טוויטר מצטרפת למועדון.

 

קשה לדעת אם אכן היא תיקנס באופן חמור. התקנות נכנסו לתוקף רק במאי שעבר ועדיין לא ברור כיצד יושתו הקנסות שנקבעו בהן ועל אילו עבירות תוחמר הענישה. מקרה בודד ככל הנראה שלא יביא להפעלת מלוא חומרת הדין - אך יכול מאוד להיות שבאיחוד ירצו לייצר מקרי בוחן כדי להרתיע אחרים. בהתחשב ברקורד הטוב יחסית של טוויטר בעין הציבור והתקשורת ובשמה שלא הוכתם בשום שערוריה רצינית, קשה להעריך את עוצמת העונש שהיא עשויה לספוג אם תמצא אשמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x