$
חדשות טכנולוגיה

טיהור באש: שריפה במפקדת הטרולים ברוסיה הובילה לירידה בפייק ניוז

בניין ארגון FAN הרוסי, שלפי הערכות מנהל את מבצעי הדיסאינפורמציה והמעורבות בפוליטיקה של מדינות אחרות, עלה באש; ארגון המנטר את פעילות הטרולינג של רוסיה דיווח על ירידה מורגשת בציוצי הפייק באותו הזמן. מנהל ה-FAN: זו לא הפעם הראשונה שתוקפים אותנו פיזית

רפאל קאהאן 15:0710.10.18

בניין ברחוב סבושקינה 55 בסנט פטרסבורג עלה באש אמש (ג') לאחר שאלמוני הטיל לתוכו בקבוק תבערה. ידיעה זו היתה עוברת מתחת לרדאר אלמלא היה מדובר בבניין המשרדים שמשמש כמטה FAN, סוכנות הידיעות הפדרלית הרוסית. ארגון זה, לפי הערכות, הוא שמפעיל את מבצעי הדיסאינפורמציה העצומים של ממשל פוטין, ומפיץ פייק ניוז ותעמולה זרה ברשתות חברתיות.

 

 

ארגון GMF האירופי-אמריקאי, שמנטר את מבצעי הפייק ניוז של רוסיה, גילה שבמקביל לשריפה, חלה ירידה חדה בהיקף הציוצים של חשבונות החשודים כמקושרים לגורמי תעמולה רוסים.

 

יום קשה במשרד הטרולים יום קשה במשרד הטרולים

 

 

לפי דיווח של ניוזוויק, הסוכנות הרוסית ממומנת בכ-1.25 מיליון דולר בחודש, ונמצאת בבעלותו הישירה של המיליארדר יבגני פריגוז'ין, שמכונה גם "השף של פוטין" ונחשב למקורבו. פריגוז'ין הוא אחד מהאזרחים הרוסים שנגדם הוצאו צווי מעצר בידי צוות החקירה המיוחד של רוברט מולר, בהקשר להתערבות רוסיה בבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016.

 

פריגוז'ין גם נחשד כאחראי לניהול צבאות שכירי החרב שרוסיה לכאורה משתמשת בהם בסוריה וחצי האי קרים, כדי להימנע מייחוס בפעולות צבאיות רגישות וחשדות בפשעי מלחמה.

 

ייגני זוברב, העורך הראשי של סוכנות FAN, הסביר בתגובה לשריפה שהארגון והוא עצמו הפכו למטרה עקב עבודתם.לדבריו, זו לא הפעם הראשונה שמנסים לתקוף את הארגון גם מחוץ לרשת. זוברב לא פירט אם הניסיונות לתקוף את הארגון אונליין מבוססות על תקיפות סייבר או פעילות נגד של טרולים מערביים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x