$
מכשירים ומדריכים

לא, זו לא החללית אנטרפרייז - כי אם מחשב גיימרים רב עוצמה

לנובו חשפה מחשב גיימרים חזק במיוחד, עם כרטיס המסך המתקדם בשוק, שני כוננים גדולים, מקרן מולטימדיה מובנה ועוד. העיצוב שלו הופך את המחשב לרהיט-גיקים יוצא דופן, ומחירו מתחיל ב-2,180 דולר

רפאל קאהאן 16:4707.10.18

מחשבים שולחניים הם לרוב מרובעים ומשעממים למראה, והדורות האחרונים שלהם כבר נעלמו ויזואלית - וממוקמים בתוך שלדת המסכים שלהם. ואולם, בעולם הגיימינג התמונה שונה: המחשבים אסתטיים, ייחודיים ומגניבים מאוד עם שילובי תאורה מיוחדת ועיצוב אגרסיבי. לנובו הסינית לקחה את העניין לחלל: מחשב הגיימינג האחרון שחשפה נראה כמו החללית אנטרפרייז מסדרת "מסע בין כוכבים". עד כדי כך, שקשה לנחש שזה בכלל מחשב.

 

 

הוא נקרא Titanium Enterprise NCC-1701A, ועיצובו דומה יותר לגרסאות המודרניות של החללית האיקונית, שהופיעו בסרטי השנים האחרונות ובסדרה "מסע בין כוכבים: דיסקאברי" - ופחות לחללית הקלאסית משנות השישים.

 

כן, זה מחשב כן, זה מחשב צילום: Digital Trends

 

  

אבל מעבר לעיצוב, מדובר במחשב גיימינג שהוא אחד החזקים ביותר שניתן למצוא בשוק: לנובו הצליחה לדחוס לתוכו כרטיס מסך חדיש מדגם GeForce RTX 2080 של אנווידיה עם זיכרון פעולה גרפי של 8 גיגה-בייט, מעבדי אינטל חדשים שעברו האצה מובנית לשיפור ביצועיהם (Overclocking), כונן SSD בנפח טרה-בייט וכונן HDD סטנדרטי בגודל 2 טרה.

 

כרטיס מסך חזק במיוחד, ואפילו מקרן מובנה. מחשב האנטרפרייז כרטיס מסך חזק במיוחד, ואפילו מקרן מובנה. מחשב האנטרפרייז צילום: Digital Trends

 

 

 אם לא די בכך, צויד גם במקרן מולטימדיה זעיר ובתקני התקשורת המהירים ביותר, שנועדו לשפר ביצועים בעת חיבור חומרה חיצונית כמשקפי VR והתקני אחסון.

 

 

כמה עולה התענוג? בשלב זה, החל מ-2,180 דולר. המחשב החללי יושק בסין ועדיין לא ידוע אם יגיע למדינות נוספות, אך בהתחשב בפופולריות של "מסע בין כוכבים" במערב ובצמיחה המהירה בשוק חומרת הגיימינג, יש להניח שלנובו תביא אותו גם לשאר העולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x