$
חדשות טכנולוגיה

אובר תשלם קנס של 148 מיליון דולר על שהסתירה דליפת מידע של מיליוני משתמשים

החברה עברה מתקפת סייבר לפני שנתיים, במהלכה גנבו האקרים מידע אישי על 57 מיליון משתמשים; אובר לא דיווחה על המקרה במשך שנה תמימה. עתה הגיעה להסדר עם הרשויות בארה"ב, בשאיפה להגיע נקייה להנפקה שלה בשנה הבאה

רפאל קאהאן 16:4427.09.18

אובר תשלם קנס של 148 מיליון דולר למדינות ארצות הברית על שלא דאגה להגן על פרטיות המשתמשים שלה  - כך נקבע במסגרת הסכם בין הרשויות האמריקאיות וענקית שיתוף הנסיעות. ראשית הפרשה במתקפת סייבר נגד החברה שנחשפה ב-2016, במסגרתה נגנבו פרטים של כ-57 מיליון משתמשים וכ-600 אלף נהגים, לרבות מספרי הרישיונות שלהם.

 

 

מדובר באחד הסכומים הגבוהים אי פעם שנפסקו נגד חברה בגין הפרת פרטיות; לשם השוואה, חברת טארגט, שספגה ב-2014 מתקפה בעקבותיה דלף מידע אישי של כ-41 מיליון מלקוחותיה - שילמה קנס של 18.6 מיליון דולר בלבד.

 

הקנס על אובר הוסכם בין החברה לנציגי התובעים הכלליים של מדינות ארה"ב לאחר כעשרה חודשי דיונים. לפי דיווח של סוכנות רויטרס, שאפה החברה להגיע להסדר במהירות האפשרית כדי להגיע נקייה להנפקה שלה, שמתוכננת לרבעון השני של השנה הבאה.

 

 

דארה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר צילום: בלומברג

 

 

המנכ"ל הנוכחי, דארה קוסרשאהי, חשף את הפריצה בנובמבר שעבר, כשנה לאחר שהתגלתה על ידי ההנהלה הקודמת ברשות טראוויס קאלניק. הסיבה לקנס הענק היא שהחברה לא חשפה את הפריצה לפני כן - לא לרגולטורים ולא לציבור - והסתירה במכוון את הנזק. רק כמחצית מהקורבנות היו אזרחי ארה"ב, מה שהעלה את חמתם של הרגולטורים גם בבריטניה, אוסטרליה והפיליפינים.

 

בין תנאי ההסדר בין אובר לממשלת ארה"ב סעיפים בהם החברה מתחייבת לשנות את נהליה הפנימיים ולבצע רפורמה בתרבות העסקים שלה. עוד היא מתחייבת לדווח בכל רבעון בשנתיים הקרובות על כל ניסיון פריצה או מתקפת סייבר נגדה. כמו כן, תצטרך אובר ליישם תכנית התמודדות בתחום אבטחת המידע שתנוהל בידי בכיר בה באופן בלעדי.

 

 

 

קוסרושאהי פיטר את מנהלי האבטחה הקודמים וכן חלק ניכר מהצוותים שלהם. לאחרונה, גייס סמנכ"ל אבטחת מידע וסמנכ"ל פרטיות כדי להתמודד ביעילות עם הסכנות שאורבות לחברה בתחומים אלה.

 

על אף ההסדר, יתכן שהפרשה עדיין לא הסתיימה: ישנן מספר תביעות אזרחיות נגד אובר שהוגשו בידי משתמשים ונהגים ונידונות כיום בלוס אנג'לס ושיקגו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x