חדשות טכנולוגיה

אמזון היכתה את התחזיות והמניה זינקה ב-4% במסחר המאוחר

ענקית המסחר המקוון רשמה רווח נקי של 2.5 מיליארד דולר ברבעון השני; עם זאת, ההכנסות אכזבו ועמדו על 52.9 מילארד דולר - מעט נמוך מהצפי; אמזון ממשיכה להציג הפסדים בתחום הקמעונאות הבינלאומית; שווי השוק של החברה: כ-900 מיליארד דולר

רפאל קאהאן 23:1826.07.18

אמזון פרסמה הלילה (ה') את תוצאות הרבעון השני: ההכנסות עמדו על 52.9 מיליארד דולר, לעומת 37.9 מיליארד דולר בשנה שעברה (עלייה של 39%) אך צפי ל-53.3 מיליארד דולר. עם זאת, הרווח הנקי היכה את תחזיות האנליסטים ועמד על 2.5 מיליארד דולר, עם רווח למניה שעמד על כ-5.07 דולר, לעומת 40 סנט בתקופה המקבילה אשתקד. המניה זינקה בעקבות כך ב-4% במסחר המאוחר בוול סטריט.

 

 

 

שווי השוק של החברה עומד עתה על כ-900 מיליארד דולר. 

 צילום: איי פי

 

בדו"חות ניכרות העלויות הלוגיסטיות: עלות המשלוחים זינקה לכ-8 מיליארד דולר לעומת 5 מיליארד דולר בשנה שעברה. גם ההשקעה בתכנים ובטכנולוגיה גדלה בכ-2 מיליארד דולר לעומת התקופה המקבילה אשתקד ועמדה על כ-7.2 מיליארד דולר. בסך הכל עלויות התפעול של החברה עמדו על כ-49 מיליארד דולר לעומת 37 מיליארד דולר ב-2017.

 

הרווחים מפעילות הקמעונאות והתוכן שלה הגיעו בעיקר מארה"ב והם מציגים לראשונה תוצאות טובות יותר מאשר הרווחים מפעילות הענן של AWS. אתר אמזון הציג רווח תפעולי של כ-1.8 מיליארד דולר בארה"ב לבדה לעומת רווח תפעולי של כ-1.6 מיליארד דולר שהכניסה חטיבת הענן.

 

 

מה דעתך על מניית AMAZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בתחום הקמעונאות הבינלאומית אמזון המשיכה להציג הפסדים. מכירותיה בעולם עמדו על כ-14.6 מיליארד דולר, אך הוצאות התפעול עמדו על כ-15.1 מיליארד דולר. התוצאה היא הפסד תפעולי שעמד על כ-494 מיליון דולר. החברה הודיעה שהיא מצפה להכנסות של בין 54 ל-57 מיליארד דולר ברבעון השלישי עם רווח תפעולי שצפוי לנוע בין 1.4 ל-2.4 מיליארד דולר.

 

בהודעה שפרסמה החברה, ג'ף בזוס, מייסד אמזון, התגאה בעיקר בפלטפורמת הסייענית הדיגיטלית אלקסה שמפעילה את כל הרמקולים וההתקנים החכמים של החברה ושותפותיה. לדבריו ההצלחה של אלקסה מיוחסת לסביבת פיתוח חובקת עולם שמקיפה כיום כ-150 מדינות. "ישנם כיום עשרות אלפי מפתחים עבור אלקסה", אמר בזוס, "מספר ההתקנים שפועלים דרכה גדל פי שלוש בשנה האחרונה".

 

בין השותפים ציין בזוס את יצרניות הרמקולים פולק וסונוס, יצרנית האוזניות ג'ברה מחשבי PC מתוצרת אייסר, HP ולנובו וכן יצרניות מכוניות כגון ב.מ.וו, פורד וטויוטה.

 

 

 

אמזון יכולה להיות מרוצה מהתוצאות שבוודאי הושפעו מהפריים דיי האחרון שנחשב למוצלח שלה מזה מספר שנים. הביקוש היה כה נרחב, עד כי אתר אמזון לא עמד בעומס לרגעים והגישה אליו לא היתה אפשרית.

 

אמזון גם השיקה סדרה של מוצרי בית חכם כגון מותג טלוויזיות בשיתוף עם בסט ביי. אלקסה הושקה בצרפת והיא צפויה להגיע להודו, יפן, מקסיקו, ספרד ואיטליה בהמשך השנה. בנוסף הושק שירות חדש בשיתוף מריוט במסגרתו אלקסה זמינה ללקוחות רשת המלונות דרך רמקולים חכמים שיותקנו בחדרים לשימוש האורחים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x