$
חדשות טכנולוגיה

אפל תחסל השת"פ עם קוואלקום, אינטל צפויה לתפוס את מקומה

קוואלקום הודיעה שאפל לא תשתמש עוד במודמים הסלולריים שלה; לפי הערכות, הדור הבא של האייפון יזכה במודם מתוצרת אינטל. אפל וקוואלקום מנהלות סכסוך מתוקשר מתחילת 2017, שכנראה הוביל לנטישת שיתוף הפעולה ביניהן

עומר כביר 13:4226.07.18
אפל חיסלה את שיתוף הפעולה שלה עם קוואלקום, ויצרנית השבבים לא תספק את המודמים הסלולריים לדור האייפונים הבא שישוק בסתיו הקרוב - כך הודיעה קוואלקום אתמול (ד').

 

 

סמנכ"ל הכספים של החברה, ג'ורג' דייוויס, מסר את ההודעה במהלך שיחה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני. "אפל מתכוונת להשתמש רק במודמים של מתחרה שלנו ולא במודמית שלנו בהשקת האייפון הבאה", אמר.

 

מכשיר האייפון 8. ליורשו כבר יהיה מודם של אינטל מכשיר האייפון 8. ליורשו כבר יהיה מודם של אינטל צילום: Apple

 

 

אף שדייוויס לא אמר זאת במפורש, המתחרה המדוברת היא כנראה אינטל. כיום, אינטל וקוואלקום הם ספקיות משותפות של מודמים סלולריים לאייפון, ובדיווחים לא רשמיים כבר נטען בעבר שהחל מדגמי האייפון של 2018 צפויה אפל להשתמש באינטל כספקית מודמים בלעדית. הודעת קוואלקום מאתמול מאשרת דיווחים אלו.

 

אפל קיבלה את ההחלטה חרף העובדה שמבדקי שטח העלו שהמודמים של אינטל איטיים משמעותית משל קוואלקום. אף שייתכן שאינטל שיפרה את ביצועי המודמים שלה וסגרה את הפער מול קוואלקום, ייתכן שהמניע להחלטה הוא בכלל סכסוך משפטי בין אפל לקוואלקום.

 

 

 

בינואר 2017 הגישה אפל תביעה של מיליארד דולר נגד קוואלקום בטענה שהחברה גבתה ממנה תמלוגים מופרזים. התביעה הוגשה ימים ספורים אחרי שה-FTC תבעה את קוואלקום בטענה שהחברה השתמשה בטקטיקות אנטי-תחרותיות כדי לשמר את מעמדה המונופוליסטי בשוק המעבדים והשבבים למכשירי מובייל. מאז, מצויות שתי החברות בקרב מתמשך של תביעות, תביעות נגדיות, פניות לרגולטורים ומתקפות חזיתיות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x