$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מציגה: רווח של 3.2 מיליארד דולר - גם לאחר הקנס הענק מהאיחוד האירופי

ללא הקנס העצום בגובה 5.1 מיליארד דולר היתה מדווחת החברה על רווח של 8.3 מיליארד דולר ברבעון השני - הרבה מעל תחזיות האנליסטים. במקביל מכירות החברה הסתכמו ב-32.6 מיליארד דולר - זינוק של 26% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. מניית אלפבית קופצת במסחר המאוחר ב-4.5%

רפאל קאהאן 23:2123.07.18

חברת-האם של גוגל אלפבית פרסמה הערב את תוצאות הרבעון השני שלה והתוצאות מרשימות למרות הקנס העצום בגובה 5.1 מיליארד דולר שהשית עליה האיחוד האירופי. החברה דיווחה על רווח נקי רבעוני של 3.2 מיליארד דולר או 4.5 דולר למניה - קצת פחות מהרווח הנקי בתקופה המקבילה אשתקד שעמד על 5.01 דולר למניה.

 

ללא הקנס הגדול שהושת עליה היתה מדווחת אלפבית על רווח נקי של 8.3 מיליארד דולר או 11.75 דולר  למניה - הרבה מעל תחזיות האנליסטים שהיו לרווח של 9.64 דולר למניה, ללא התחשבות בקנס הגדול.

מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'איי מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'איי צילום: אי פי איי

 

החברה דיווחה על הכנסות של כ-32.6 מיליארד דולר, עליה של 26% ביחס לאשתקד. מניות החברה זינקו במסחר המאוחר ב-4.5% עם פרסום הדוחות.

 

הוצאות רכישת התעבורה (התשלום שמעבירה אלפבית לאתרים לאחר שגולשים מקליקים על הפרסומות שלה) עמדו על כ-6.4 מיליארד דולר. בניכוי סעיף זה, הכנסות אלפבית עמדו על כ-26.2 מיליארד דולר, זאת לעומת שנה שעברה אז הן עמדו 20.9 מיליארד דולר. אלה היו גבוהות מהערכות האנליסטים שציפו שסעיף הוצאות זה יסתכם ב-25.6 מיליארד דולר.

 

אחד מהסעיפים המסקרנים בדוחותיה של אלפבית, גם אם לא הגדול שבהם, הוא "Other Bets" שמייצג את הפעילויות האיזוטריות יותר של גוגל, כגון מיזם האינטרנט לון (המבוצע באמצעות שיגור בלוני הליום לשכבות העליונות) או פרויקטים ניסיוניים אחרים. אלה הציגו זינוק של 49% ועמדו על כ-145 מיליון דולר.

 

החברה הודיעה לאחרונה על כוונתה להפוך את לון לחטיבה מסחרית מלאה, ככל הנראה כתוצאה מהמספרים האלה. עם זאת, ההפסדים שרשמה בסעיף זה גדלו גם הם לכ-732 מיליון דולר. אבל אין זה אומר שיש כאן סיבה לדאגה - לא מצופה מהניסויים האלה לרשום רווחים אלא רק להציג חזון, ואת זה הם עושים נאמנה.

 

הכנסות אלפבית מתחומים אחרים שלא כוללים את שירותיה המקוונים כגון חומרה עם קו סמארטפוני הפיקסל או רמקולי ההום ומכירה של אפליקציות דרך גוגל פליי גדלו בכ-37%. מדובר בנתון יפה שמשקף את ההצלחה של קו מוצרי הבית החכם שלה וכן של מכשירי הפיקסל שהדור השלישי שלהם צפוי להיות מוצג בעוד כחודשיים. סך כל הכנסותיה בתחום זה עמדו על כ-4.4 מיליארד דולר.

 

יש לציין שגוגל השלימה את הטמעת חטיבת הסמארטפונים שרכשה מ-HTC ושחטיבת החומרה שלה כנראה תהפוך לחלק יותר חשוב מהכנסותיה ככל שהזמן יעבור. הכנסותיה מפרסום עדיין מייצגים את החלק הארי של ההכנסות, אך כפי שנצפה, העלויות התפעוליות שלה בתחום גם הן גדלו באופן ניכר. למרות זאת מבחינת ביצועים גוגל ממשיכה להציג גידול יציב של כ-20% שנה לאחר שנה מה שמעודד את המשקיעים ומסביר את העלייה היפה במחיר המניה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x