חדשות טכנולוגיה

הרפובליקנים סלחו ל-ZTE, ויתרו על הדרישה להחמיר בעונשה

יצרנית הטלקום הסינית ספגה סנקציות קשות לאחר ששברה את אמברגו הסחר על איראן; הנשיא טראמפ הסכים להקל בעונשה, אך חברי מפלגתו זעמו על ההחלטה והתנגדו לה באופן לא טיפוסי. עתה התרצו והחברה תוכל לשוב ולפעול כשורה

שירות כלכליסט 16:4322.07.18

נציגי המפלגה הרפובליקנית בסנאט האמריקאי ויתרו על שאיפותיהם לכפות מגבלות נוקשות יותר על ZTE הסינית. ההחלטה התקבלה לאחר שהממשל האמריקאי הסיר את החרם שהטיל על החברה ומנע ממנה לפעול בארה"ב. אותו חרם הסב לה נזקים קשים, שכן נאסר גם על חברות אמריקאיות לסחור עמה, ורוב מוצרי ZTE נשענים על רכיבים אמריקאיים.  

 

 

פירוש הדבר הוא שההסכם שאליו הגיע הבית הלבן על המשך פעילות החברה בארה"ב עדיין בתוקף; מוקדם יותר השנה אסר הממשל על ZTE להמשיך לפעול בארה"ב לאחר שמכרה ציוד מתוצרת ארה"ב ללקוחות באיראן ובצפון קוריאה, והפרה בכך את הסנקציות שהטילה וושינגטון על שתי המדינות. משרד המסחר האמריקאי הטיל על חברות אמריקאיות איסור לקנות ציוד מ-ZTE בשעה שהפנטגון הטילו איסור על מכירת טלפונים מתוצרת החברה וכן מתוצרת וואווי בחנויות סלולר בבסיסים של צבא ארה"ב.

 

 

מטה ZTE מטה ZTE צילום: שאטרסטוק

 

 

לאחר ש-ZTE הודיעה שחסימת פעילותה בארה"ב פירושה למעשה חיסול החברה, הסכים הממשל להקל באיסורים. בין ההגבלות שנשארו בעינן הוא איסור על ZTE לעשות עסקים עם חברות שעובדות עם הממשל. מנגד, הותר לה לעשות עסקים עם חברות פרטיות. בנוסף, שילמה ZTE קנס של מיליארד דולר לממשל והפקידה 400 מיליון דולר כעירבון כדי להבטיח שהיא לא תפר את הסנקציות האמריקאיות בעתיד.

 

 

 

בנוסף, הסכימה ZTE להעביר מתפקידם בכירים שלקחו חלק בהפרת האמברגו, ולהיות חשופה לפיקוח הדוק מבעבר. ZTE היא חברת טלקום שמפתחת מכשירי מובייל, תשתיות תקשורת וטכנולוגיות דור חמישי - תחום שחשוב לארה"ב למצב עצמה כשחקנית משמעותית בו. חשיבות רשתות הדור החמישי תתבטא בהעברת נתונים מהירה במיוחד עבור פיתוחי בינה מלאכותית, סלולר, מכוניות חכמות ואוטונומיות, ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x