שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תקשורת

האם אתם משלמים יותר מדי על הסלולר שלכם?

לא מן הנמנע שבקרוב נראה המון חבילות טריפל מהסוג שכבר התרגלנו אליו, וכניסה של חברות נוספות לצד פרטנר וסלקום לשוק הטלוויזיה והתוכן

אביב גוטר 21:1918.05.18

בשבועות האחרונים שוק הסלולר בדז'ה וו, ממש כמו ב-2011 השנה שבה גולן טלקום החלה את פעילותה במסגרת רפורמת הסלולר וגרמה לצניחת מחירים דרסטית - אקס-פון, המפעילה החדשה החלה לספק שירותים וכבר "גנבה" לשורותיה 14 אלף לקוחות מהמפעילות הקיימות רק בשלושת השבועות הראשונים לפעילותה.

 

גם כאן, בנוסף לירידת המחירים המתמשכת מאז 2011, המחירים נחתכו, וה־29 שקל לחודש הוא ה־99 החדש.

 

 

 צילום: טל אזולאי

 

המניות של פרטנר וסלקום, שכבר איבדו מתחילת השנה כשליש מערכן חוו טלטלה נוספת וחברות הסלולר מיד הגיבו בהשוואת מחירי החבילות לאלו של אקספון.

 

רמי לוי אפילו פתח חזית חדשה והוריד את המחיר ל-19 שקלים לחודש. ולא רק זה, אם תשימו לב גם נפחי חבילות הגלישה גדלו מאוד.

 

 

 

אין ספק שאנחנו, הלקוחות, המרוויחים הגדולים ממלחמת המחירים הזאת, והמפעילות צריכות עכשיו להתמודד עם תחרות כמעט בלתי אפשרית במקביל הן חייבות להגדיל את ההכנסות מכל לקוח (ARPU).

 

לכן לא מן הנמנע שנראה בקרוב המון חבילות טריפל מהסוג שכבר התרגלנו אליו, וכניסה של חברות נוספות לצד פרטנר וסלקום לשוק הטלוויזיה והתוכן.

 

תחום השיחות הבינלאומיות נותר כמעט ללא שינוי בזמן שמחירי הטיסות יורדים והישראלים כבר לא עושים עניין מחופשה בחו"ל, מחירי חבילות הגלישה והשיחות לחול נותרו יקרות, בחלק מהמקרים אפילו יותר מהחופשות עצמן. זה קרה בגלל התעלמות של משרד התקשורת מתחום השיחות הבינלאומיות, והקרב הבא כנראה יהיה בזירה הזאת.

 

אם החברות לא יצליחו להצמיח מנועי צמיחה חדשים, חלק עשויות לקרוס ואז נראה מיזוגים ורכישות שיובילו שוב להעלאות מחירים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x