$
אינטרנט

מלכודת ה-Loot Box: הגיע הזמן לחנך את חברות הגיימינג

לרגולציה נמאס מתיבות שלל אקראיות במשחקים - מתן יתרון פוטנציאלי לגיימרים שמשלמים עליו מבלי שידעו אם יקבלו תמורה לכספם. עכשיו הגיע הזמן שהגיימרים יתחילו להצביע ברגליים, כדי לעקור את הנוהג הפסול הזה של חברות המשחקים

ליאור באקאלו 20:0219.05.18

לא קל להיות גיימר וגם לא זול. צריך לרכוש קונסולת משחקים, להשיל 60 דולר בשביל משחק חדש ולפנות שעות יקרות לטובת עקומת למידה - רק כדי להפסיד תוך דקות בודדות בעולם המולטיפלייר לילד בן 15 עם הרבה יותר זמן פנוי.

 

 

בשנים האחרונות נוספה לחגיגה צרה נוספת: ה-Loot Boxes, תיבות שלל בתשלום שמעניקות לשחקני העולם מרובה המשתתפים יתרונות ברורים על פני מי שלא פתחו את הארנק. אלו מספקות לשחקנים כלי נשק משודרגים, אמצעי מיגון משוכללים או דמויות משחק מתקדמות, שבמקרים רבים עושים את ההבדל בין תבוסה לניצחון.

 

קופסת שלל קופסת שלל

 

 

תעשיית המשחקים אימצה בחום את מכירת הפריטים בתוך עולם המשחק, שמאפשרת לגרוף הכנסות מהמשתמשים גם לאחר מכירת המשחק. דו"ח של חברת המחקר ג'וניפר מאפריל העריך כי השנה יסתכמו ההכנסות ממכירות בתוך משחקים ב-30 מיליארד דולר ויזנקו ל-50 מיליארד ב-2022 - זינוק של 67% שיובילו את הכנסות התעשייה כולה לעלייה של 37% באותה עת.

 

הפרקטיקה של תיבות שלל שכוללות פריטים אקראיים מרגיזה לא מעט שחקנים ואף עוררה את תשומת לבם של הרגולטורים. בחודש שעבר פסקו הרגולטורים בבלגיה ובהולנד כי במשחקים מסוימים התיבות מהוות הימורים לכל דבר, והציבו סימני שאלה לגבי המשך הפעלתם באיחוד האירופי. שלא במפתיע מפיצות המשחקים לא ששות על ההתערבות. בשיחה עם המשקיעים בשבוע שעבר אמר מנכ"ל EA כי החברה תמשיך בפרקטיקה הרווחית והמפוקפקת.

 

 

 

בסופו של יום ההשלמה עם הצפת המשחקים בתיבות שלל נופלת, כתמיד, על כתפי המשתמשים. הגיימרים, קהילה דעתנית שלא מתביישת לבקר בחריפות את מה שמפריע לה, צריכים להצביע בגיימפד. כל עוד ימשיכו לקנות תיבות שלל ולתגמל את אולפני המשחקים שמתעקשים עליהן, הפרקטיקה רק תהפוך יותר ויותר רווחת.

 

 

 

בניגוד ל-EA, יש מי שהפנימו את הביקורת של הגיימרים והרגולטורים: חברת המשחקים בת'סדה הודיעה השבוע כי משחק ההמשך ל-Rage לא יכלול תיבות שלל. מה שמוכיח שאם הגיימרים יצביעו בארנק, יסרבו להשלים עם מציצת הכספים ויתגמלו אולפני משחקים שמקשיבים להם, התופעה הבזויה עשויה לכל הפחות להצטמצם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x