$
חדשות טכנולוגיה

בזכות גוגל: HTC חזרה לרווחיות, לאחר 11 רבעונים הפסדיים

יצרנית הסמארטפונים הטייוואנית, שבעבר עמדה בחזית שוק האנדרואיד, נאבקת על קיומה מזה שנים. עתה פרסמה דו"ח רבעוני שמציג צמיחה מפתיעה בהכנסות - אך הן נובעות מעסקה בודדת שביצעה עם גוגל

רפאל קאהאן 14:3909.05.18
יצרנית הסמארטפונים הטאייוונית HTC דיווחה אמש (ד') על רבעון רווחי ראשון לאחר כ-11 רבעוני הפסדים. הרווח עמד על כ-710 מיליון דולר - בעוד ההכנסות עמדו על כ-240 מיליון דולר. איך ייתכן הדבר? HTC מכרה בסוף 2017 את פעילות פיתוח מכשירי הפיקסל לגוגל ב-1.1 מיליארד דולר. במסגרת העסקה, עברו כ-2,000 מהנדסים לחברה האמריקאית.

 

 

חישוב פשוט מראה שלולא ההכנסה החד-פעמית הזו, מצבה של HTC היה ממשיך להיות גרוע; החברה הציגה מספרים מאכזבים - הכנסותיה נחתכו בחצי לעומת שנה שעברה ושולי הרווח שלה הצטמקו בכ-3%. לולא העסקה, הפסדיה היו מסתכמים בכ-400 מיליון דולר.

 

מכשיר ה-U11 של HTC מכשיר ה-U11 של HTC

 

 

נתונים אלה מעלים תהיות בקשר להמשך דרכה של מי שהייתה עד לפני מספר שנים בחוד החנית של שוק האנדרואיד. החברה לא מצליחה מזה שנים לצאת מהבור אליו נקלעה ולא בטוח שישנם מהלכים שתוכל לעשות כדי למנוע פשיטת רגל או מכירה לחברה אחרת.

 

 

 

HTC עדיין מצליחה להכניס כסף מהיוון של תיק הפטנטים שלה, אך לא מדובר בהכנסה שתאפשר לה לחיות זמן רב. הפתרון היחיד שעשוי להציל אותה הוא השקה של מכשיר שובר שוק. עם זאת (ולמרות ההערכה הרבה ליכולת ההנדסית שלה) קשה להאמין ש-HTC תצליח באתגר הזה, במיוחד בהתחשב בחולשה העיקרית שלה - מערך שיווק דל משאבים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x