$
חדשות טכנולוגיה

שערוריית הבחירות: מחוקקים דורשים מצוקרברג הסברים

סנאטורים וחברי פרלמנט בארה"ב ובריטניה זועמים על הרשת החברתית, בעקבות חשיפת מעורבותה בפעילות חברת קיימברידג' אנליטיקס; האחרונה הפיצה תוכן להטיית הבחירות בארה"ב וההצבעה על הברקזיט, תוך שימוש במידע אישי גנוב

עומר כביר 10:5019.03.18
מחוקקים וגורמי ממשל בארה"ב ובאירופה דורשים מפייסבוק להתייחס לסוגיות שעולות מהדיווחים שלפיהם חברת קיימבמרידג' אנליטיקס, שסייעה לדונלד טראמפ לנצח בבחירות בארה"ב, השיגה בזדון מידע של כ-50 מיליון משתמשים ברשת החברתית.

 

 

לפי דיווח של בלומברג, נבחרים רבים קראו למייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, להעיד בפני הקונגרס האמריקאי על הפרשה. בכירי פייסבוק כבר העידו בשנה שעברה על השימוש שעשו גורמים רוסיים ברשת החברתית במהלך הבחירות לנשיאות, אך לא צוקרברג עצמו.

 

 

 

"הפלטפורמות האלו לא יכולות לשטר את עצמן", כתבה הסנטורית הדמוקרטית איימי קלובוכאר בטוויטר. "אני קוראת ליותר שקיפות ואחריות בפרסום מודעות פוליטיות. מארק צוקרברג צריך להעיד בפני הסנאט".

 

קריאות דומות נשמעו גם בצד השני של האוקיינוס: חבר הפרלמנט הבריטי דמיאן קולינס אמר שצוקרברג או בכיר אחר בפייסבוק צריך להופיע בפני ועדת התרבות, המדיה והספורט של הפרלמנט, שבראשה הוא עומד. לדבריו, נציגים קודמים שהעידו בוועדה נמנעו מלהשיב לשאלות קשות ויצרו, "חזות מדומה שהמדיניות של פייסבוק חסינה וזוכה לשיטור יעיל".

 

 

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל מאתמול, שנשען על מידע שהעביר אחד מעובדי קיימברידג' אנליטיקס, השתמשה החברה במידע אישי גנוב כדי להציף תוכן במהלך בחירות 2016. מנכ"ל החברה, אלכסנדר ניקס, אף התפאר באותה השנה שפעילות קיימברידג' אנליטיקס גרמה לאזרחים תומכי קלינטון לוותר על הצבעה בבחירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x