$
חדשות טכנולוגיה

דייט בבית המשפט: טינדר תובעת את באמבל

חברת Match.com, בעלת טינדר המצליחה, ניסתה לקנות את באמבל בקיץ שעבר במאות מיליוני דולרים ונכשלה. לפי הערכות, התביעה הנוכחית - שמתמקדת בהפרת פטנטים וגניבת מידע - נועדה להחליש את היריבה ולקדם רכישה

קרן-אור גרינברג 12:2118.03.18

אפליקציות הדייטינג מגיעות לבית המשפט: קבוצת Match שבבעלותה טינדר הגישה תביעה להפרת פטנט כנגד Bumble, אפליקציית היכרויות פופולרית שמאפשרת לנשים ליזום את ההודעה הראשונה. התביעה הוגשה לבית משפט מחוזי בטקסס בסוף השבוע האחרון.

 

 

טינדר ובאמבל היו יריבות מרות מהיום הראשון: באמבל נוסדה על ידי אחת ממייסדי טינדר, וויטני וולף, שהגישה תביעה כנגד טינדר על הטרדה מינית שחוותה ב-2014 בעת עבודתה בחברה. התביעה הסתיימה בפשרה של כמיליון דולר. בכתב התביעה שהוגש כנגד באמבל נטען כי השתמשה ללא אישור בשני פטנטים של טינדר בתחום הממשק, וכן בגניבת מידע סודי בידי עובדי טינדר לשעבר.

 

וויטני וולף וויטני וולף

 

 

באמבל עובדת במודל זהה לטינדר - היכרויות מבוססות תמונה, עם ממשק סווייפים לבחירת בני זוג פוטנציאליים. באמבל צמחה במהירות בשנים האחרונות וב-2017 היו לה 22 מיליון משתמשים, לפי נתוני פורבס. בנוסף, עומד המחזור שלה על יותר ממאה מיליון דולר.

 

ההצלחה הזו משכה את הנהלת Match.com, שלפי דיווח של TechCrunch הציעה לוולף 450 מיליון דולר בקיץ האחרון כדי לקנות את החברה. לפי הערכות, התביעה הנוכחית נועדה לתפקד כמנוף לחץ, במטרה לנסות ולאלץ את באמבל להסכים להצעת רכישה נוספת.

 

 

 

דוברת Match.com מסרה לאתר recode: "הקבוצה השקיעה משאבים משמעותיים ומומחיות יצירתית בפיתוח חבילת מוצרים מובילה. אנו מחויבים להגן על הקניין הרוחני ועל נתונים קנייניים שמגדירים את העסק שלנו. לפיכך, אנו ערוכים בעת הצורך לאכוף את הפטנטים שלנו וזכויות קניין רוחני נגד כל מפעיל בתחום ההיכרויות שמפר זכויות אלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x