שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

עמק הסיליקון: המטרידים אולצו לעזוב

חברות כמו מיקרוסופט, גוגל ואובר נאלצות להתמודד בשנה האחרונה עם גל של תלונות פומביות על הטרדות מיניות ויחס מפלה לנשים, שהוביל לגל של פרישות ותביעות

שירות כלכליסט 06:5918.03.18
בכירים בעמק הסיליקון מתמודדים בשנה האחרונה עם גל של תלונות פומביות על הטרדות מיניות ויחס מפלה כלפי נשים שהוביל לגל של פרישות ותביעות. רק בשבוע שעבר פרסם בית המשפט מסמכי תביעה שהוגשה נגד מיקרוסופט בידי עובדות החברה בעבר ובהווה. התביעה עוסקת ב־238 תלונות שהוגשו למחלקת משאבי האנוש של החברה בשנים 2016–2010 בגין הטרדות מיניות ואפליה מגדרית. גם שמה של גוגל עלה החודש לכותרות בהקשר דומה, לאחר שמהנדסת תוכנה לשעבר תבעה את החברה בטענה להטרדה מינית אפליה מגדרית ופיטורים בלתי מוצדקים.

 

 

 

אך החברה ששמה הפך למזוהה ביותר בעמק הסיליקון עם הטרדות מיניות ותרבות עסקית עוינת לנשים היא סטארט־אפ התחבורה השיתופית אובר. דו"ח שהזמינה החברה על רקע 215 תלונות שהגיעו למשרדיה בגין הטרדות, אפליה איומים והתנהגות בלתי מקצועית הוביל להתפטרות מנכ"ל החברה ומייסדה טראוויס קלאניק ביוני האחרון, פיטורים וגל עזיבות בכירים.

 

 

אובר. מגיפת הטרדות אובר. מגיפת הטרדות צילום: yahoo

 

אם בכך לא די, בשבוע שעבר דיווח "הגרדיאן" הבריטי כי אובר מואשמת גם בהשתקת נשים שהתלוננו כי הותקפו מינית בידי נהגי החברה.

 

סערת ההטרדות מיניות לא פסחה גם על גופי ההשקעות. בקיץ התפטרו מייסד קרן ההון סיכון בינארי קפיאל ג'סטין קולדבלק ומנכ"ל חברת ההשקעות Startups 500 דייב מקלור בעקבות האשמות בהטרדת עובדות, מועמדות לעבודה ונשים נוספות.

 

 

 

סקר שערכה קבוצת נשות העסקים והיזמיות "הפיל בעמק" ב־2016 בקרב כ־200 עובדות עמק הסיליקון העלה כי 90% מהן היו עדות להתנהגות סקסיסטית בפעילויות מחוץ למשרד, 60% חוו הטרדה מינית ו־88% מסרו כי קולגות ולקוחות העדיפו להפנות לעמיתיהן הגברים שאלות שהיו בתחום התמחותן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x