$
מכשירים ומדריכים

שיאומי נוסקת בהודו, מסלקת את סמסונג מראש טבלת המכירות

יצרנית המובייל הסינית, שמתכננת השנה הנפקה לפי שווי המוערך ב-100 מיליארד דולר, הצליחה לעקוף את הענקית הקוריאנית בשוק ההודי בפער משמעותי. זאת, לאחר שסמסונג שלטה בטבלה ההודית שש שנים ברציפות

קרן-אור גרינברג 12:1625.01.18

שיאומי הסינית ממשיכה לצמוח במהירות: לפי דו"ח חדש של קנאליס, הצליחה החברה להדיח את סמסונג מראש טבלת מכירות הסמארטפונים בהודו - שוק גדול ומשמעותי. סמסונג שלטה בו בשש השנים האחרונות, אך ברבעון האחרון של 2017 החזיקה שיאומי ב-27.4% ממנו, וסמסונג - ב-24.6%.

 

 

לפי נתוני IDC, המצב שקול יותר ולשתי החברות יש נתח של 23.5% בשוק ההודי, כשמאחוריהן נשרכות יצרניות סיניות נוספות כ-Oppo, לנובו ו-Vivo. לפי הערכות, הצלחת שיאומי בהודו נובעת מהעצמאות שהעניקה לשלוחה שלה במדינה, שהובילה את הפעילות המקומית ובחרה אסטרטגיית שיווק ומכירות שהולמת את צורכי ומאפייני השוק.

 

מכשיר ה-A1 של שיאומי מכשיר ה-A1 של שיאומי צילום: רפי קאהאן

 

 

המאבק על השוק ההודי צפוי להתעצם בשנה הקרובה, כשסמסונג תשיק ותקדם סמארטפונים מוזלים חדשים. ההצלחה של שיאומי בהודו חשובה מאוד עבורה, שכן החברה נמצאת בדרך להנפקה שתתבצע בהמשך השנה, לפי שווי מוערך של 100 מיליארד דולר.

 

 

 

לצד פעילותה בשוק הטלפונים החכמים, מקדמת שיאומי קטגוריות אלקטרוניקה אחרות: בתערוכת CES בתחילת החודש נחשף שיתוף פעולה שלה עם אוקולוס מבית פייסבוק, במסגרתו יושקו משקפי מציאות מדומה מתוצרת השחקנית הסינית. בנוסף, חשפה ביולי האחרון את Mi AI Speaker, רמקול חכם שנועד להתחרות בסדרת אקו של אמזון ובמכשירי גוגל הום - ומשווק ב-50 דולר, כשליש ממחיר המוצרים המתחרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x